شخصیت شناسی به صرف بستنی!

یک کارخانه بستنی سازی، تحقیقی مربوط به مزه شناسی انجام داده است. این تحقیق نشان داده است که چطور مزه های بستنی که ما برای خوردن ترجیح می دهیم شخصیت ما را نشان می دهد. این تحقیق را دکتر آلن. آر. هیرش دبیر عصب شناسی بنیاد پژوهش و درمان مزه و بو در شیکاگو انجام داده و نشان داده است که چطور مزه بستنی اسرار شخصیت ما را هویدا می کند. البته نتایج این تحقیق علمی، به درد میز غذا و مغازه بستنی فروشی هم می خورد. این جور جاهاست که می شود آدم ها را شناخت! ...
از بین مزه های زیر، بستنی مورد علاقه تان را انتخاب کنید و ببینید که چطور آدمی هستید:
۱) وانیلی،
۲) شکلات،
۳) گردویی،
۴) موز،
۵) توت فرنگی
۶) تکه های شکلات.
اگر بستنی وانیلی دوست دارید، شما سرشار از رنگ زندگی، پرانگیزه و ریسک پذیر هستید و اهداف عالی و انتظارات بالایی از خودتان در زندگی دارید. همچنین شما از روابط خانوادگی نزدیک لذت می برید. یک انسان اجتماعی که زندگی پرجنب و جوشی دارد. نفوذ پذیر، پرمعنا، ایده آلیست. (نمونه معمول: یک همسر خانه دار دلباخته)
اگر بستنی شکلاتی دوست دارید، شما سرزنده، خلاق، پرشور، خونگرم، خوش ذوق و ستاره هر مهمانی هستید. طرفداران شکلات معمولا در مرکز توجهات قرار دارند و ممکن است از زندگی روزمره خسته شوند. خوش لباس و برونگرا هستند و به سادگی تحت تاثیر قرار می گیرند. پیرو شهودی هستند و از روابط صمیمی لذت می برند. (نمونه معمول: زنانی که به ویژگی های زنانه معروفند، مردانی که به ویژگی های مردانه معروفند)
اگر بستنی گردویی دوست دارید، آدمی منظم، کمال گرا، محتاط، جزئی نگر، باوجدان، اخلاق گرا و از نظر مالی محتاط هستید. همچنین شخصیتی علاقه مند به رقابت، مبارزه طلب در ورزش و مسوول دارید.
(نمونه معمول: افراد اجرایی)
اگر بستنی موزی دوست دارید، آسانگیر هستید، ولخرجید، صادق و همدل هستید. (نمونه معمول: شوهر، همسر، پدر و مادر و یا فرزند ایده آل)
اگر بستنی توت فرنگی دوست دارید، خجالتی هستید اما احساساتی قوی دارید. شکاک، جزئی نگر، یکدنده و درونگرایید و به خودتان مرتب ایراد می گیرید. به راحتی ممکن است احساس گناه کنید، شکننده هستید، ناامیدید و اعتماد به نفس پایینی دارید. (نمونه معمول: کارمند، روزنامه نگار)
اگر بستنی با تکه های شکلات دوست دارید، دست و دلباز، رقابت گرا و چیره دست هستید. در موقعیت های اجتماعی خوش برخوردید، انگیزه دارید و کارآمدید. یک انسان آینده نگر و غالب هستید. از برآوردن نیاز دیگران لذت می برید، آدم پرتلاش و کوششی هستید و تحمل شکست را ندارید. (نمونه معمول: رهبران صنایع، کسانی که در مدرسه رای بالا می آورند)
تحقیق مزه شناسی شامل بخش دیگری هم می شود که نشان می دهد طرفداران کدام مزه ها بهترین زوج را تشکیل می دهند. در ستون سمت راست، مزه مورد علاقه تان را پیدا کنید و ببینید که با چه کسانی ممکن است کنار بیایید.

/ 1 نظر / 23 بازدید
هلیا

بستنی نخور چاق میشی