در جستجوی آرامش از دست رفته

اگر فکر می کنید روش های خودآرام سازی (ریلکسیشن) یک خوش گذرانی مدرن است که شما نمی توانید وقتتان را صرف آن کنید، بدانید که محققان می گویند رسیدن به آرامش از ضروریات رسیدن به شادی، سلامت و موفقیت است...
آنهایی که سرشان شلوغ است ولی می خواهند به بهترین ها در زندگی شان دست پیدا کنند و همچنین دوست دارند کمترین سختی و رنج را در راه رسیدن به موفقیت تحمل کنند و نمی خواهند استرس های این راه، آنها را از راهشان خارج کند، باید به این روش ها آگاه باشند و وقتی به سمت موفقیت حرکت می کنند باید متوجه باشند که ریلکسیشن چیزی نیست که فقط چند دقیقه قبل از متلاشی شدن شان به آن پناه ببرند بلکه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که آنها را در سطح بالایی از سلامت نگه می دارد.
● بو کردن گل ها
موفقیت در پی وقت گذاشتن برای بو کردن گل ها در طول مسیر راهتان پیش می آید زیرا نشان می دهد شما می توانید قدر همه آنچه که دارید و به آن رسیده اید را بدانید و آنها را درک کنید. برای کامل شدن موفقیت تان، باید درباره آنچه به آن رسیده اید، تامل کنید و برای استراحت بدن، مغز و روحتان حتی برای دقایقی کوتاه وقت بگذارید. خو کردن به سطح بالایی از استرس بسیار راحت است. برای جلوگیری از تمام شدن سوخت تان تنها کافی نیست که ریلکسیشن را در لیست کارهای روزانه تان قرار دهید بلکه باید یاد بگیرید بدنتان را دوباره جوان سازی کنید و سطح انرژی تان را بالا ببرید.
● استراحت کنید، حتی برای یک دقیقه...
ریلکسیشن را می توانید در هر حالتی که دوست دارید و در هر مدت از زمانی که بخواهید انجام دهید. تحقیق ها نشان می دهد، منقبض کردن خیلی ساده عضله ها و دوباره در حالت آرامش قرار دادن آنها راهی بسیار موثر برای از بین بردن فشارهاست. یک مکان ساکت پیدا کنید و دراز بکشید. دست ها و پاهایتان را به موازات هم قرار دهید و کف دست هایتان را روی معده تان قرار دهید و چشمانتان را ببندید و نفس عمیق بکشید. یکی یکی عضله هایتان را از سر تا انگشت های پایتان برای چند لحظه منقبض و برای چند دقیقه ذهنتان را از هر فکری خالی کنید.
● ۱۵ دقیقه تامل
روزانه، ۱۵ دقیقه را به تامل و استراحت اختصاص دهید. افسوس خوردن و پشیمانی هرگز نمی تواند زمان ها و فرصت های از دست رفته را باز گرداند.
برای دستیابی به چیزهایی که می خواهید موفقیت هایی که داشته اید را به رسمیت بشناسید، اجازه دهید استرس هایتان از شما دور شوند و تصمیم بگیرید برای رسیدن به موفقیت بعدی بهترین گام را بردارید.
● انگیزه به جای ناامیدی
وقتی موانع، راهتان را می بندند تغییر کردن خیلی راحت تر است تا وقتی که همه چیز به آرامی پیش می رود. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که در آینده چه پیش می آید. به جای اینکه از اتفاق هایی که در کنترل شما نیست خشمگین شوید آرامش خودتان را حفظ و سعی کنید موقعیت های جدیدی را کشف کنید. از خودتان بپرسید: «چطور این موقعیت می تواند پلی برای رسیدن من به موفقیت شود؟» قطعا از امکانات و فرصت هایی که می یابید، تعجب خواهید کرد.
● خواهش می کنم بگو: «نه!»
شما می توانید کارهایی که در لیست روزانه تان وجود دارند را کنترل کنید. یاد بگیرید که از بصیرت و درکتان برای تشخیص اینکه چه کارها و فرصت هایی دقیقا برای زندگی و کارتان مهم هستند، استفاده کنید. نه گفتن قسمت بزرگی از راه رسیدن به موفقیت تان را تشکیل می دهد و مردم به صداقت تان احترام خواهند گذاشت. درواقع آنها با عقاید اصلی شان به شما نزدیک خواهند شد و خواهید توانست راحت تر به موفقیت برسید. برای رسیدن به آرامش واقعی باید با خودتان صادق باشید. به تمام علایم روانی و جسمی تان که ناشی از پاسخگویی به استراحت هاست توجه کنید. وقتی احساس نگرانی می کنید، تشخیص دهید که کار درست، آرام بودن است. برای مدت کوتاهی از وظیفه ای که دارید شانه خالی کنید و خود را به بی خیالی بزنید یا اینکه بیشتر بخوابید. حس موفقیت از رسیدن به اهداف، با داشتن وقت و انرژی برای جشن گرفتن پیروزی ها و توجه داشتن به آنها به دست می آید. آرامش تنها وسیله ای است که با استفاده از آن می توانید با امنیت و سلامت به مقصد برسید.

/ 0 نظر / 8 بازدید