تشبیه زبانهای برنامه نویسی به اتومبیل

Java
این اتومبیل از نوع اتومبیل های استیشن مخصوص خانواده هاست!رانندگی با آن ساده است اما سریع نیست.یکی از مشخصه های بارز آن ایمنی بالایش است که اجازه نمی دهد شما آسیب ببینید!


C#
یک مدل جدید از همان استیشن خانوادگی که گفته شد . اگر از این اتومبیل استفاده کردید،مجاز نیستید از مدل قبلی استفاده کنید!


Ocaml
این مدل به اندازه Cسریع نیست اما مطمئن تر است و از کار نمی افتد!بسیار زیبا تر و شیک تر است.اما به علت فرانسوی بودنش یک عیب کلی دارد.گاهی اوقات حس می کنید هیچ چیز سر جایش نیست!


Lisp
شاید شبیه یک اتومبیل به نظر برسد ،اما با کمی ترفند می تواند یک هواپیما یا یک زیر دریایی هم باشد!


Prolog
یک اتومبیل تمام اتوماتیک جالب .کافیست به آن بگویید که به کجا قصد دارید بروید!واین اتومبیل شما را به مقصد دلخواه میرساند!


Perl
این اتومبیل یک اتومبیل کامل طراحی شده است اما رانندگی با آن سخت است.چرا که راهنمای استفاده از آن اصلا قابل فهم نیست!نکته جالب اینجاست که هر کس بتواند این اتومبیل را براند می تواند براحتی هر اتومبیل دیگری را براند!


Python
یک اتومبیل فوق العاده برای تازه کارها.شما آزادید تا بدون گواهینامه رانندگی از این اتومبیل استفاده کنید.تا زمانی که یک اتومبیل حرفه ای تر و سریعتر نیاز نداشته باشید ،این اتومبیل بهترین گزینه برای شماست!


Smalltalk
این اتومبیل بیشتر برای افرادی در نظر گرفته شده است که فقط برای گردش از اتومبیل خود استفاده می کنند.اتومبیل سریعی نیست اما می تواند شما را به هر کجا برساند و شما میتوانید قطعات آن را به دلخواه عوض کنید!حتی میتوان از آن به عنوان یک اتومبیل اتوماتیک هم نام برد.اما با این تفاوت که هر مسیری که انتخاب کنید این اتومبیل اعلام خواهد کرد که قادر به فهمیدن مسیر گفته شده نیست!


Ruby
ترکیبی از 3 اتومبیل PerlوSmalltalkوPythonاست.یک مکانیک ژاپنی این اتومبیل را سر هم کرده است!بسیاری از مردم اعتقاد دارند که عملکرد آن بهتر از 3 مدل دیگر است.


Erlang
این اتومبیل فقط یک اتومبیل نیست بلکه ناوگانی از اتومبیل هاست.شما می توانید یاد بگیرید که فقط با یک پا همه آنها را هدایت کنید!اگر چه ممکن است هیچوقت نتوانید به درستی این کار را انجام دهید.در ضمن آیا اهمیت دارد که چند اتومبیل بین ناوگانی از اتومبیل ها از کار بیفتد؟!


Fortran
یک اتومبیل بسیار قدیمی از نسل اتومبیل های اولیه که بیشتر شبیه درشکه بودند!اگر یاد بگیرید این اتومبیل را برانید.به سختی می توانید رانندگی با اتومبیل های جدید را یاد بگیرید!


Assembly Language
این اتومبیل هم از آن اتومبیل های عهد بوق است.شما باید خود به تنهایی این اتومبیل را سر هم کنید و سپس به صورت دستی در آن گازوئیل بریزید.رانندگی با آن هیچ لذتی ندارد!


Forth
این اتومبیل با همه اتومبیل های قبلی فرق دارد .شما باید خود این اتومبیل را بسازید.در ضمن ممکن است فقط با دنده عقب کار کند!

/ 0 نظر / 13 بازدید