تفاوت ماه تولد و شخصیت افراد

در کارهاى خصوصى متولدین فروردین ماه دخالت نکنید

متولدین فروردین ماه به دنبال ارضاى خواسته‌ها وتوقعات خود هستند و در این زمینه، بسیار خودمحور و خودبین به شمار مى‌آیند. هرگز نگذارید متولدین فروردین ماه به راحتى دل شما را به دست آورند، وگرنه به همان آسانى نیز شما را از دست خواهند داد و تا ابد فراموش‌تان مى‌کنند. آنها به سمت افرادى جذب مى‌شوند که شخصیتى مستقل و آزاده از خود بروز دهند. هر روز براى آنها به منزله آغازى جدید است، پس خودتان را آماده مواجهه با هر واکنش غیرمنتظره از سوى آنها کنید. در مقابل آنها، سربلند و مغرور ظاهر شوید. همیشه آنها را تحسین کنید و به وجودشان افتخار نمایید. هرگز مزاحم آنها نشوید و در کارهاى خصوصى‌شان دخالت نکنید. آنها را مورد انتقاد قرار ندهید و دوستانشان را هم بپذیرید و از آنها خرده نگیرید. هرگز از آنها پول قرض نگیرید. اگر به درخواست‌هاى آنها، پاسخ منفى دهید، باید منتظر مشاهده واکنش‌هایى بسیار تند و غیرمنطقى از سوى آنها باشید .

حس حسادت اردیبهشتى‌ها را تحریک نکنید

متولدین اردیبهشت تابع احساسات و عواطف درونى‌شان هستند و در عین حال به احساسات طرف مقابلشان نیز احترام کامل مى‌گذارند. از این رو، همسران آنها بسیار خوشبخت خواهند بود. آنها عاشق مواد غذایى هستند و غذا خوردن، براى آنها بسیار محترم است، پس تا جاى ممکن، غذاهاى مورد علاقه‌شان را بپزید. براى راه یافتن به قلب آنها محیطى خیال‌انگیز به همراه یک موسیقى رمانتیک و آرام و چند شمع در گوشه‌اى فراهم آورید محبت کردن ولى لى به لا لا گذاشتن آنها را هرگز فراموش نکنید. آنها همیشه و در همه حال به یاد دوستانشان هستند و هر گز نمى‌گذارند که آنها به حال خود رها شوند. پس، شما هم در همه حال حامى و یاور آنها باشید . آنها بسیار سخاوتمند هستند، به خصوص نسبت به همسر و عزیزانشان، پس انتظار گرفتن هدایاى متعدد را از سوى آنها داشته باشید. بى‌جهت و ناخالصانه آنها را تحسین نکنید. آنها در هنگام آغاز این ارتباط، بسیار کند و تدریجى پیش مى‌روند پس اگر صبر و حوصله به خرج دهید، با صمیمیت و محبت عمیق و خالصانه و ابدى آنها مواجه خواهید شد. هرگز و تحت هیچ شرایطى، به آنها دروغ نگویید، آنها هیچ وقت نمى‌توانند افراد دروغگو را ببخشند. آنها افرادى وابسته و احساساتى هستند و همسرى مثل خود مى‌خواهند. هرگز آنها را به اجبار وادار به گرفتن تصمیم نکنید، وگرنه تبدیل به افرادى لجوج و بسیار سرسخت مى‌شوند. اردیبهشتى‌ها زمانى ارتباطى را آغاز مى‌کنند که مطمئن باشند که تا ابد آن را حفظ خواهند کرد. هرگز و تحت هیچ شرایطى حس حسادت آنها را تحریک نکنید وگرنه تا ابد آنها را از دست خواهید داد .

خردادى‌ها به سمت افرادى فرهیخته جذب مى شوند

متولدین خردادماه از راه‌هاى عجیب و پیش‌بینى نشده، به دنبال ارضاى خواسته‌هاى خود و دستیابى به محبت هستند. آنها از داشتن دوستان متعدد و ارتباطات متفاوت به وجد مى‌آیند. براى راه یافتن به قلب آنها، باید سخت تلاش کنید، چون آنها از دست و پنجه نرم کردن با هر چالشى لذت وافر مى‌برند. آنها ذاتا به سمت افراد فرهیخته و صاحب نظر جذب مى‌شوند. آنها از گفت‌وگوهاى طولانى شب هنگام لذت مى‌برند. اگر مایلید ارتباطتان را با آنها حفظ کنید، باید گاه و بیگاه آنها را به حال خود رها کنید و در حقیقت، آنها را از آزادى طبیعى‌شان محروم نسازید. همیشه چیزهاى تازه و جدیدى برایشان فراهم آورید تا دچار یکنواختى در یک ارتباط نشوند، در غیر این صورت به محض کسل شدن از طرف مقابلشان دل زده مى‌شوند و بى‌درنگ، آن ارتباط را قطع مى‌کنند. زمانى که آنها با شما حرف مى‌زنند، شنونده خوبى برایشان باشید. از پیروى از آداب قدیمى و کهنه دست بکشید و در عوض با جریان نوین روز پیش بروید تا همیشه در قلبشان جاى خاصى داشته باشید .


تحت هیچ شرایطى متولد تیر ماه را دست نیندازید

متولدین تیر ماه براى ارضاى خواسته خود به دنبال عشق و محبت خالص، حقیقى و ابدى هستند. آنها از دریافت گل و هدایاى مختلف لذت زیاد مى‌برند. به آنها توجه زیادى نشان دهید از این که ساعات طولانى را با همسر یا عزیزانشان در محیطى صمیمى و گرم سپرى کنند، خیلى به وجد مى‌آیند. آنها عاشق خانه و خانواده‌شان هستند. همیشه تاریخ‌هاى مهم مثل سالگرد تولد، ازدواج یا اولین روز آشنایى‌تان را به یاد داشته باشید و به آنها هدیه بدهید. آنها دوست دارند مورد عشق و علاقه کامل طرف مقابلشان قرار بگیرند پس به آنها عشق بى قید و شرط بورزید و محبت کنید. آنها از دریافت کارت‌هاى تبریک در مواقع مختلف لذت مى‌برند. هرگز و تحت هیچ شرایطى، آنها را دست نیاندازید و مسخره‌شان نکنید. ممکن است شوخى‌هاى شما را خیلى جدى بگیرند و احساساتشان خدشه‌دار شود. اگر موقعیت و شرایط مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد، ممکن است برخى مواقع خاص تبدیل به افرادى فریب کار شوند. آنها روابط دوستانه تدریجى را ترجیح مى‌دهند. همواره به اعضاى خانواده آنها احترام بگذارید تا مورد احترام آنها قرار بگیرید .


مردادى ها عاشق دریافت گل و هدیه و توجه هستند

متولدین مرداد ماه براى ارضاى خواسته‌هاى خود مایلند همواره و تحت هر شرایطى مورد تایید و تحسین قرار بگیرند و محبت و حمایت محض طرف مقابلشان را خواهانند. همیشه اطمینان حاصل کنید که از زیبایى آنها به حد کافى تعریف و تمجید به عمل مى‌آورید. آنها عاشق دریافت گل و هدایاى مختلف هستند. آنها مایلند همیشه و در همه حال، کانون توجهات افراد را به خود اختصاص دهند. از این رو در یک رستوران، میزها و صندلى‌هاى وسط را انتخاب مى‌کنند تا در معرض دید همه قرار بگیرند. آنها افرادى بسیار پر جنب وجوش و فعال هستند، از این رو ساعات خوابشان کمتر از حد معمول است. در کنار آنها تا جاى ممکن مطیع و فرمان‌بردار باشید چرا که آنها خواهان برخوردارى از تسلط کامل در یک ارتباط هستند. آنها از برقرارى مراودات متعدد لذت مى‌برند و اهل معاشرت و گفت و گو با اطرافیان هستند، ولى دوست ندارند که طرف مقابلشان را در چنین وضعیتى مشاهده کنند. همواره به آنها ابراز علاقه کنید و بگویید که چقدر برایتان ارزشمند هستند. اگر به آنها بى‌اعتنایى و بى‌توجهى نشان دهید، بى‌درنگ با طغیان‌هاى بى‌امان و غیرقابل کنترل آنها مواجهه مى‌شوید. همیشه کارى کنید که آنها در کانون توجهات قرار بگیرند، وگرنه احساس حسادت شدیدى به سراغشان مى‌آید آنها همیشه از غرور، نخوت و تکبر کاذبى برخوردارند، پس به جاى سعى در عوض کردنشان بهتر است این خصیصه‌شان را به همان شکل بپذیرید و همواره این احساس را در آنها تقویت کنى .

شهریورى ها و یک زندگى آرام و بدون ماجرا

متولدین شهریور ماه براى ارضاى خواسته‌هاى خود با احتیاط کامل، سنجیده، عقلایى و تدریجى عمل مى‌کنند آنها خواهان مشاهده حد کمال در طرف مقابلشان هستند. در کنار آنها، صبر و شکیبایى را یاد خواهید گرفت و به همان شکل با آنها باید رفتار کنند. از آن جایى که آنها از به هم ریختگى، بى‌نظمى و شلوغى بیزارند باید همیشه محل زندگى‌شان را تمیز و مرتب نگه دارید. آنها فقط خواهان عشق و محبت از سوى عزیزانشان نیستند، باید اطمینان حاصل کنند که شما صمیمى‌ترین و بهترین دوستشان نیز هستید. هرگز به زور خوراکى‌اى به آنها ندهید که دوست ندارند، چون آنها نسبت به برنامه غذایى و سلامت و تندرستى‌شان بسیار حساس هستند. آنها خواهان برخوردارى از یک زندگى آرام و بدون ماجرا هستند، از این رو دوست ندارند در کانون توجهات قرار بگیرند .

براى هر تصمیمى به متولد مهر ماه فرصت دهید

متولدین مهرماه براى ارضاى خواسته‌هاى خود به دنبال ابراز علاقه‌هاى آتشین و صمیمانه هستند و از محیط‌هاى رمانتیک و خیال‌انگیز لذت زیادى مى‌برند. اگر مى‌خواهید راهى به قلب آنها باز کنید، بایستى میزان علاقه‌تان را نسبت به انواع هنرها و موسیقى افزایش دهید، در این صورت مورد تحسین آنها خواهید گرفت همیشه و در همه حال از آنها تعریف و تمجید به عمل آورید. قبل از شروع هر کارى، عقیده و نظر آنها را بپرسید، چون همیشه و در هر زمینه‌اى حرفى براى گفتن دارند آنها افرادى تعلل ورز و مسامحه کار هستند و گاهى بى‌جهت امروز و فردا مى‌کنند و انجام برخى از کارها را پشت گوش مى‌اندازند. از این رو، در تصمیم‌گیرى‌ها تا حدى مغرور و متکبر مى‌شوند. ولى بهتر است در این طور مواقع به روى خودتان نیاورید و اعتراضى نکنید. آنها باید براى گرفتن هر تصمیمى مدت زیادى فکر کنند و به زمان زیادى در این زمینه نیاز دارند .


آبانى ها سریع دل بسته و سریع تر دل مى‌کنند

متولدین آبان ماه براى ارضاى خواسته‌هاى خود گاهى نسنجیده و آنى عمل مى‌کنند. در واقع، به همان سرعتى که دل مى‌بازند، سریع‌تر دل مى‌کنند! آنها معمولا خواهان عشق در یک نگاه هستند و به سرعت عاشق مى‌شوند. همیشه آماده باشید تا در مورد عمیق‌ترین خواسته‌هاى درونى، اسرار زندگى و رویاهاى شخصیتان با آنها صحبت و تبادل نظر کنید. آنها خواهان مشاهده شور و شوق وافر در وجودتان هستند. آنها عاشق سفر و تفریح هستند و اگر پا به پاى آنها پیش نروید، بدون شک ترکتان مى‌کنند. آنها در هنگام کار مایلند موسیقى بلندى بشنوند. مردان متولد آبان ماه مایلند در طول روز هزاران مرتبه از شما ابراز علاقه ببینند تا خیالشان راحت شود. هرگز و تحت هیچ شرایطى حس حسادت آنها را تحریک نکنید، وگرنه با واکنشى به مراتب بدتر از سوى آنها مواجهه خواهید شد. به سرعت و قبل از آن که دریابید چه اتفاقى افتاده ترکتان مى‌کنند. در حقیقت، سریع دل بستن و سریع‌تر دل کندن، یکى از عادات همیشگى آنها محسوب مى‌شود .


متولد آذر ماه عاشق پیاده روى و پیک نیک است

متولدین آذر ماه براى ارضاى خواسته‌هاى خود، به دنبال یادآورى‌هاى مداوم هستند. به آنها آزادى کامل دهید و هرگز مانع پیشرفت و موفقیت‌شان نشوید. آنها از پیاده‌روى‌هاى طولانى در کنار ساحل و مناطق خوش آب و هوا و ییلاقى لذت مى‌برند. آنها از سفرهاى کوتاه و پیک‌نیکى لذت مى‌برند و مایلند تعطیلات آخر هفته‌شان را خارج از شهر سپرى کنند. آنها از افراد سرزنده، پرتحرک، شاد و پرشور خوششان مى‌آید اگر در کنارشان حالت غمگین و دل مُرده به خود بگیرید، در واقع به دست خود آنها را فرارى داده‌اید. آنها از سربه سر گذاشتن با دیگران لذت مى‌برند و اهل لطیفه‌گویى و مزاح هستند، پس شما هم این ویژگى‌ها را در خود تقویت نمایید هرگز اشتباهات و خطاهایشان را به خودشان گوشزد نکنید وگرنه به شدت آزرده خاطر و دلخور مى‌شوند. آنها از فضاهاى کوچک، محدود و سربسته بدشان مى‌آید. هرگز آنها را با عجله و شتاب زده وادار به انجام کارى نکنید، آنها براى انجام هر کارى به زمان نیاز دارند و بایستى با آرامش خاطر کامل هر کارى را صورت دهند .

سرقول خود به دى ماهى ها بمانید

متولدین دى ماه براى ارضاى خواسته‌هاى خود ابتدا، بایستى فکر و ذهن‌شان را سر وسامان دهند تا توجه و حواسشان روى موضوع خاصى متمرکز شود. سر و وضع ظاهرى براى آنها، از اهمیت خیلى زیادى برخوردار است، از این رو براى راه یافتن به قلبشان باید دریابید که چه چیزى را دوست دارند و سپس خود را به آن شکل در آورید. آنها علاقه شدیدى به کارشان دارند و شما هم بایستى به شغل و پیشه آنها اهمیت زیادى بدهید. آنها خواهان دریافت هدیه هستند، ولى تنها از گرفتن کادوهاى گران‌قیمت به وجد مى‌آیند. هرگز و تحت هیچ شرایطى اعصابشان را خرد نکنید چون بسیار خشمگین و بدخلق مى‌شوند و طغیان‌هاى عصبانیت‌شان غیر قابل کنترل است. آنها در پذیرفتن هر گونه مسئولیت و تعهدى، بسیار کند عمل مى‌کنند پس صبر و حوصله زیاد به خرج دهید. زمانى که در کنارشان در جمعى هستید، حسابى مراقب اعمال و رفتارشان باشید، چرا که از خجالت زده و شرمنده شدن در مقابل دیگران بیزارند. همیشه و تحت هر شرایطى سر قولى که با آنها مى‌بندید بایستید و زیر عهد و پیمانتان نزنید .

بهمنى ها حساس و نکته سنج

متولدین بهمن ماه براى ارضاى خواسته‌هاى خود، نیاز به شریکى ماجراجو دارند. آنها براى پیشرفت و موفقیت به فضاى عمل گسترده‌اى نیاز دارند، و گرنه غمگین و افسرده مى‌شوند. آنها از درگیر در علت‌ها و معلول‌ها لذت مى‌برند. پس، طورى عمل کنید که نشان دهید که به این علاقه‌شان اهمیت مى‌گذارید. آنها از چیزهاى پیش‌بینى نشده و غیرمترقبه لذت مى‌برند و دوست دارند که گاه و بیگاه غافلگیر شوند. آنها در کل از هر چیز نامتعارف و منحصر به فردى به وجد مى‌آیند . آنها از صحبت و گفت و گو لذت مى‌برند، پس در هنگام صحبت‌شان، آنها را تشویق به ادامه دادن کنید. نسبت به آنها خیلى سخت‌گیر و موشکافانه عمل نکنید وگرنه دست و پاى خود را گم مى‌کنند. در عین حال تمایل به پرحرفى و به اصطلاح روده‌درازى کردن در آنها وجود دارد در هنگام صحبت از آنها حسابى مراقب سخنانى باشید که به زبان مى‌آورید، چون بیش از حد حساس و نکته‌سنج هستند. هرگز و تحت هیچ شرایطى درصدد عوض کردن عقیده آنها بر نیایید، چون آنها مى‌توانند بسیار سرسخت و یکدنده شوند .


متولد اسفند را به تماشاى فیلم اکشن نبرید

متولدین اسفند ماه براى ارضاى خواسته‌هاى خود، به وفور تغییر عقیده مى‌دهند و از این شاخه به آن شاخه مى‌پرند و گاهى اوقات رفیق نیمه راه شما مى‌شوند. آنها از تماشاى تئاتر و بازدید از موزه‌ها لذت مى‌برند و این مکان‌ها در واقع پاتوق مورد علاقه‌شان محسوب مى‌شوند. آنها از تماشاى فیلم‌هاى سوزناک و رمانتیک به وجد مى‌آیند، از این رو هرگز آنها را به تماشاى فیلم‌هاى اکشن و پر زد و خورد نبرید. آنها هرگز از یافتن نیمه گمشده خود ناامید نمى‌شوند و تا او را نیابند، دست از تلاش سرسختانه خود بر نمى‌دارند. تحت هر شرایطى باید با آنها احساساتى و عاطفى برخورد کنید تا عمیقا آزرده‌خاطر و دلخور نشوند. هرگز با خشونت با آنها رفتار نکنید. آنها علاقه چندان به حل و فصل مسایل مالى ندارند و ترجیح مى‌دهند که این طور مسایل را به شریک زندگى‌شان بسپارند و خود از آن دور بمانند. آنها افرادى خیال‌پرداز هستند که به جاى زندگى در دنیاى مادى، در عالم معنویت به سر مى‌برند. اگر مى‌خواهید هدیه‌اى به آنها بدهید که مورد توجه‌شان قرار بگیرد، بهتر است چیزى هنرى مثل یک تابلوى زیباى نقاشى برایشان بخرید. آنها مایلند مثل شاهزاده‌ها زندگى کنند و به همراه چند شاخه گل رز در حالى که مقابل‌شان زانو زده‌اید از آنها خواستگارى کنید. بله، آنها مثل سیندرلاى قصه‌ها منتظر شاهزاده‌اى سوار بر اسب سپید هستند و همواره خود را در قصر رویاهایشان مجسم مى‌کنند .

/ 1 نظر / 11 بازدید
هلیا

بلاخره فهمیدی خرداد یعنی چی درضمن ازورزش های رزمی هم خوششون میادعلم روانشناسی می گه...