!!! شتر گاو پلنگ !!!

این یه تست روانشناسی فوق العاده ست، لطفا صادقانه جواب بدین و جواب ها رو دقیق تو ذهنتون نگه دارین و در آخر با بررسی ها مقایسه کنید، لطفا قبل از جوابگویی خودتون به سوال ها، هیچ کدوم از پاسخ ها رو نخونین، چون نتیجه ی نهایی نادرست در میاد!!!

برای پاسخ ها به ادامه مطلب برین 

اگه معرفت داشتین نظرتونو حتما بگین 

 

 

*****************************************

 
1- در جنگل در حال قدم زدن با شخصی هستید، شخص همراه شما کیست؟2- باز هم در جنگل، قدم می زنید. حیوانی را می بینید. می توانید بگویید چیست؟3- چه تعامل یا ارتباطی بین شما و آن حیوان ایجاد می شود؟4- به اعماق جنگل می روید. وارد محوطه ای بدون درخت می شوید و در مقابل خود، خانه ی رویایی و ایده آلی را که در ذهن داشتید می بینید، آن را توصیف کنید؟5- آیا دور خانه ی شما نرده یا توری وجود دارد؟6- وارد خانه می شوید. به اتاق ناهار خوری می روید و میز ناهار خوری را می بینید. توضیح دهید روی میز و دور و بر آن چه می بینید؟7- از در پشت خانه خارج می شوید. بر روی چمن ها یک فنجان قرار گرفته است. جنس فنجان از چیست ( سرامیک، شیشه، کاغذ، چینی، پلاستیک و...) ؟8- با فنجان چه می کنید؟9- در حاشیه و اطراف خانه قدم می زنید و خود را کنار آب می بینید، آبی که می بینید چه نوع است (اقیانوس، دریاچه، دریا، رودخانه، نهر و ...) ؟10- چگونه از روی آب می گذرید؟
 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۳٠ساعت ٥:٥٠ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

بهار

افرادی که در بهار به دنیا آمده اند، دارای رنگ های طلایی است. بعضی از متولدین این فصل چهره ای عاجی رنگ همراه با لک و کک و مک دارند و بقیه دارای پوستی شفاف و گندمگون می باشند. حتی با وجود کک و مک نیز پوست چهره ی آنها شفاف و درخشان بوده و در برابر نور آفتاب قهوه ای رنگ و برنزه می گردد. رنگ چشمهای این افراد معمولاً روشن با رگه هایی طلایی است.رنگ های بهاری

نارنجی های روشن، هلویی، انواع رنگ قرمز، زنگاری روشن، صورتی های مایل به هلویی، قرمزهای روشن و درخشان متمایل به نارنجی، طلایی روشن و درخشان، زرد طلایی، خاکستری سایه روشن، قهوه ای متمایل به طلایی، قهوه ای مسی، آبی روشن و درخشان، آبی فیروزه ای، آبی دریایی، و آبی لاجوردی روشن تا سبزهای روشن و درخشان متمایل به زرد رنگ های متولدین فصل بهار است. مشکی و شرابی رنگ متولدین این فصل نیست.تابستان

پوست متولدین تابستان دارای زمینه ی رنگ های آبی متمایل به صورتی است. و معمولاً پوست صورت اینگونه افراد صاف و شفاف و مهتابی بوده و رنگ موها نیز از بور بسیار تند یا خاکستری یا قهوه ای با زمینه رنگ قهوه ای متمایل به قرمز یا خاکستری متغیر است. رنگ چشمهای متولدین این فصل روشن یا خاکستری ملایم می باشد.


رنگ های تابستانی

انواع صورتی های کمرنگ و صورتی های متمایل به شرابی، تمشکی، قرمزهای متمایل به آبی، آبی، بلوطی، زرد لیموی کمرنگ، بنفش تیره و کمرنگ، بنفش مایل به ارغونی سیر، سفید ملایم، بژ متمایل به آبی، قهوه ای گوزنی، آبی تیره متمایل به خاکستری، آبی روشن متمایل به خاکستری، سبزهای متمایل به آبی رنگ های متولدین فصل تابستان است. نارنجی، طلایی، مشکی از رنگ های این فصل نمی باشد.


پاییز


پوست افرادی که در فصل پاییز به دنیا آمده اند، دارای زمینه ی رنگ های طلایی است و رنگ موهایشان قرمز یا قهوه ای متمایل به قرمز بوده و پوست چهره ی آنها لطیف و شفاف، گلگون رنگ یا طلایی تیره می باشد. افراد متعلق به این فصل، با چشمهایی روشن و کمرنگ، در رنگ های تیره ی پاییزی بهتر به نظر خواهند رسید.


رنگ های پاییزی

انواع نارنجی، هلویی تیره، زنگاری، قرمز متمایل به قهوه ای، قرمزهای تیره و متمایل به نارنجی، طلایی، طلایی متمایل به زرد، طلایی متمایل به کرم، بژ متمایل به طلایی، انواع قهوه ای، آبی، فیروزه ای، انواع سبز رنگ های متولدین فصل پاییز است. صورتی، شرابی، ارغوانی، خاکستری و مشکی جزء رنگ های این فصل به حساب نمی آید.زمستان

پوست زمستانی ها دارای زمینه ی رنگ های آبی متمایل به صورتی است. رنگ موهای اغلب افراد متولد در این فصل تیره بوده و رنگ چهره ی آنها بژ متمایل به خاکستری یا زرد رنگ می باشد. تضاد بین سفیدی چشم و عنبیه در چشمهای این افراد بیشتر از افراد متولد فصل تابستان است.


رنگ های زمستانی

اکثر رنگ های روشن و درخشان، صورتی های متمایل به آبی روشن و تیره، قرمزهای روشن و درخشان، قرمزهای متمایل به آبی، زردهای روشن، ارغوانی متمایل به قرمز تیره، سفید، بنفش مات، خاکستری متمایل به قهوه ای، خاکستری، مشکی، آبی تیره، آبی روشن، آبی مات، فیروزه ای روشن، سبزهای روشن از رگ ها متعلق به متولدین فصل زمستان است. نارنجی و طلایی از رنگ های زمستانی نمی باشند.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۳٠ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

بودن یا نبودن ؟ مساله اینست ! آیا شریفتر آنست که ضربات و لطمات روزگار نامساعد را متحمل شویم یا آنکه سلاح بدست گرفته با انبوه مشکلات بجنگیم تا ان ناگواری ها را از میان برداریم ؟ مردن ... خفتن ... همین و بس ...

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢٢ساعت ۸:۱٩ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

وقتی که احساسی همچون غم یا شادی مفرط داریم، اشکهایمان ناخودآگاه جاری می‌شود، اما این اشکها چرا و به چه هدفی جاری می‌شوند؟
یکی از دانشمندان و پژوهشگران زیست شناسی تکاملی در دانشگاه تل آویو اسرائیل به نام ارن هاسن، نظریه ی جدیدی در مورد ایجاد اشک و گریه کردن، ارائه کرده است. وی عنوان می‌کند : “اشکها می‌توانند به عنوان علائمی جهت نشان دادن اینکه قدرت تحمل فرد پایین آمده، عمل کنند.”
ارن هاسن چنین می‌گوید “گریه کردن یکی از بزرگترین رفتارهاییست که افکار شما را نمایان می‌کند. تحلیل ها و بررسی های وی نشان می‌دهد که اشکها همزمان با تیره کردن بینائی، میزان تحمل و عملکردهای وابسته را کاهش می‌دهند. برای مثال تسلیم شدن، گریه برای درخواست کمک، و حتی در ابراز وابستگی متقابل.
اشکهایی که از روی احساسات جاری شوند تنها منحصر به انسان هستند. در گذشته، محققان می‌پنداشتند که گریه کردن مواد شیمیایی استرس زا را از بدن دور کرده یا احساس آرامش به انسان دست می‌دهد و همچنین باعث می‌شود نوزادان و کودکان مشکلات سلامتی خود را از این طریق بروز دهند.

اخیرا پروفسور هاسن متذکر شده است که وقتی اشکها بینائی را تیره می‌کنند، می‌توانند از بروز رفتارهای خشونت آمیز جلوگیری کنند. به عنوان مثال: اشکها آسیب پذیری فرد را نشان می‌دهند، یک استراتژی که دیگران را از لحاظ احساسی نسبت به شما صمیمی تر می‌کند.
پروفسور هاسن به اضافه می‌نماید “بوسیله گریه کردن و بویژه جاری شدن اشک می‌توان روابط شخصی را ساخت یا قوی تر نمود. برای مثال: شما می‌توانید نشان دهید که در برابر یک مهاجم تسلیم هستید بنابراین به طور بالقوه رحم و عطوفت را در یک فرد ظالم ایجاد می‌کنید یا می‌توانید از دیگران همدردی را جذب کرده یا شاید بتوانید مساعدت و یاری آنها را طلب کنید.
همچنین پروفسور هاسن معتقد است به وسیله بروز اشکهایتان در مقابل دیگران می‌توانید ابراز متقابلی از مقاومت های کاهش یافته داشته باشید و این بدین معنیست که با داشتن احساسات مشترک، از لحاظ عاطفی به یکدیگر پیوند خورده و صمیمیت خود را نشان دهید که این شیوه فقط مختص انسانهاست”.
البته پروفسور هاسن افزوده است که اثر این رفتار تکاملی همیشه بستگی به فردی دارد که هنگام گریه کردن در کنار شماست و معمولاً در مکان هایی مانند کار که باید به دور از احساسات بود، مؤثر نخواهد بود.
پروفسور هاسن تحقیقات خود را در مجله Evolutionary Psychology به تفصیل شرح داده است.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢٢ساعت ۸:۱٠ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

دانشمندان اعلام کردند گربه ها برای نوشیدن شیر از سرعت بالای زبان برای کشیدن مقادیر زیادی شیر از درون ظرف به داخل بدن استفاده می کنند به طوری که تصاویر ویدیویی پر سرعت نشان می دهند میان نیروها و حرکات زبان گربه در هنگام لیسیدن شیر و نوشیدن آن تعادل زیادی وجود دارد.

در حالی که سگ ها برای نوشیدن مایعات از زبان خود به عنوان یک قاشق استفاده می کنند، گربه ها قبل از اینکه زبان خود را به منظور کشیدن مقادیر زیادی شیر به داخل بدن منقبض کنند، تماس بسیار سریع و کوتاهی میان زبان سطح مایع به وجود می آورند.

در واقع گربه ها با غلبه بر یکی از قوانین فیزیکی می توانند غذای خود را صرف کنند. به گفته دانشمندان ، این جانداران قبل از اینکه نیروی گرانش بر اینرسی مایع غلبه کرده و آن را به سمت پایین بکشاند گربه بخش بزرگی از شیر را به داخل دهان خود کشیده است.

این مطالعات غیر عادی زمانی آغاز شد که «رومن استاکر» متخصص مکانیک سیالات در MIT تحت تاثیر شیوه شیر نوشیدن گربه هشت ساله خود قرار گرفت.

وی بدون درخواست بودجه و یا کمک گرفتن از دانشجویانش، گروهی از محققان را تشکیل داد تا به راز موفقیت گربه ها در نوشیدن مایعات پی ببرند.

محققان در گزارش نتیجه مطالعات خود در نشریه ساینس اعلام کردند تمامی گربه ها از شیوه ای مشابه برای نوشیدن استفاده می کنند، از آنجایی که زبان گربه ها پهن است، به سمت داخل تاب می خورد و از این رو سطح زبان جاندار با سطح مایع تماس برقرار می کند اما سطح مایع را از هم نمی شکافد.

دراین مرحله مقداری از مایع به زبان گربه می چسبد و زمانی که گربه زبان خود را کاملا در میان مایع غرق می کند، ستونهایی از مایع به سمت دهان گربه به بالا می آیند، به این شکل مایع به دلیل کاهش فشار به وجود آمده ناشی از حرکات سریع زبان به سمت بالا کشیده خواهد شد.

تصاویر ویدیویی پر سرعت نشان دادند گربه های خانگی به صورت متوسط چهار بار در ثانیه زبان خود را به این شکل حرکت می دهند که با هربار ۰.۱میلی لیتر را وارد دهانش می کند.

میزان مایعی که گربه در هر بار حرکت دادن زبان خود وارد بدن می کند بستگی به ابعاد زبان و سرعت آن دارد.

جام جم آنلاین (www.jamejamonline.ir)

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢٢ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

دانستن این 15 شماره تلفن در شهر تهران می تواند راهگشا باشد.

شماره تلفن 148
این‌ روزها مشاوران به ازای یک ربع ساعت که با شما حرف می‌زنند، قیمت سرسام‌آوری طلب می‌کنند، اگر فقط یک راهنمایی کوچک می‌خواهید و نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید، می‌توانید به 148 زنگی بزنید. این یک مرکز مشاوره معتبر است با این تفاوت که برای استفاده از آن می‌توانید توی خانه‌تان بنشینید و بدون این که لازم باشد توی چشم مشاورتان نگاه کنید، کمک بگیرید. اصلاً مهم نیست که مشاوره‌تان چقدر طول می‌کشد، مشاورها هر قدر که بخواهید، به رایگان برایتان وقت می‌گذارند، بعد هم کدشان را به شما می‌دهند تا بتوانید کارتان را پیگیری کنید.

اگر خدای نکرده مشکل‌تان حاد بود، همین مشاورها شما را به یک پزشک معرفی می‌کنند، به هر حال هیچ چیز جای صحبت‌کردن حضوری را نمی‌گیرد. اگر برای اولین بار به مرکز مشاوره زنگ می‌زنید و مشاور خاصی را در نظر ندارید، خودشان شما را به یک مشاور وصل می‌کنند.


شماره تلفن 1818

این شماره به اندازه کافی معروف هست، همین که بتوانید بدون ایستادن و وقت تلف‌‌کردن در صف بانک، از خانه خودتان و در حالتی که روی کاناپه دراز کشیده‌اید قبض تلفن‌تان را بپردازید، خودش کلی غنیمت است. اما 1818 فقط به درد همین کار نمی‌خورد. این شماره در واقع شماره سامانه خدمات الکترونیکی شرکت مخابرات استان تهران است. وقتی تماس می‌گیرید، اول از شما می‌خواهد شماره را وارد کنید. بعد بدهی‌تان را می‌گوید. برای پرداخت باید شماره عابر بانک‌تان را بدهید. نگران نباشید، آنها هم یک شماره به شما می‌دهند تا اگر مشکلی پیش آمد، دست‌تان به جایی بند باشد.

از 1818 می‌توانید خدمات دیگری مثل صورت حساب‌های قبلی و دریافت ریز مکالمات را هم بگیرید. یادتان باشد که فقط وقتی از تلفن خودتان زنگ زده باشید می‌توانید از این خدمات استفاده کنید.


شماره تلفن 88612121

این شماره تلفن امداد خودرو است. الان دیگر ماشین‌های امداد خودرو آنقدر در شهر پراکنده‌اند که حتماً روزی یکی دو بار با آنها برخورد می‌کنید. اگر ماشین‌تان توی راه خراب شد، به جای اینکه بغض کنید یا با گردن کج گوشه خیابان بایستید تا یکی دلش بسوزد و نگه دارد، می‌توانید به این شماره زنگ بزنید تا یک مکانیک کاربلد به کمکتان بیاید. امداد خودرو در همه ایران خدمات می‌دهد. حتی اگر در یک روستای دورافتاده هستید، حداقل روی مشاوره تلفنی‌شان می‌توانید حساب کنید. فقط حواس‌تان باشد وقتی به امداد خودرو زنگ بزنید که پول توی جیبتان باشد.


شماره تلفن 192

اگر روز خیلی شلوغی دارید و می‌خواهید برنامه‌هایتان را طوری تنظیم کنید که خدای نکرده نمازهایتان قضا نشود، می‌توانید از این تلفن استفاده کنید. همه اوقات شرعی را تا 24 ساعت آینده به شما اعلام می‌کند. همه اوقات شرعی یعنی حتی ساعت نیمه شب شرعی را. اگر هم نمی‌دانید امروز چندم یا چند شنبه است، یا تاریخ میلادی یا قمری را نمی‌دانید هم، این تلفن به شما کمک می‌کند.


شماره تلفن 133

133را حتماً می‌شناسید این شماره به درد وقت‌هایی می‌خورد که این آژانس‌های دم دستی جواب نمی‌دهند. مثلاً شب عید یا روزهای برفی. 133 یک سری تاکسی دارد که در سطح شهر تردد می‌کنند. وقتی با 133 تماس می‌گیرید، اپراتور نزدیک‌ترین تاکسی بیکار به منزل شما را می‌فرستد دنبالتان. لازم هم نیست آدرس بدهید. اگر قبلاً حتی یکبار ازشان ماشین گرفته باشید، شماره تلفن‌تان را با آدرس ذخیره کرده‌اند. وقتی هم می‌رسند، تماس می‌گیرند تا بروید دم در. البته اگر عجله دارید، کلاً بی‌خیالش شوید. هیچ وقت نمی‌شود روی زود رسیدن‌شان حساب کرد.
البته تهران کلی تاکسی بیسیم دیگر هم دارد. مثلاً تاکسی بی‌سیم بانوان با شماره تفلن 1821، 20102020 یا تاکسی تلفنی آریا با شماره 1814. همه آنها قبض‌شان را با تاکسی‌متر حساب می‌کنند، پس خیالتان از هزینه راحت باشد. بهتر است هر کدام از آنها را امتحان کنید ببینید کدامشان بیشتر به کار شما می‌آیند.


شماره تلفن 191

اگر خدای نکرده خیلی فوری احتیاج به داروخانه پیدا کردید و به خاطر این که هول شده‌اید مغزتان قفل کرد و هیچی یادتان نیامد، این تلفن حسابی به دردتان می‌خورد. 191 با پرسیدن منطقه‌ای که در آن هستید، برایتان اسم و آدرس همه داروخانه‌های نزدیک را می‌خواند.


شماره تلفن 119

یک صدا که استرس از آن می‌بارد به شما ساعت را اعلام می‌کند! آن هم دوبار پشت سر هم. خوراک وقت‌هایی است که در خانه تنها هستید، یک فیلم ترسناک هم دیده‌اید، کافیست به آن زنگ بزنید تا زهره‌ترک شوید!


شماره تلفن 137

این شماره فوریت‌های شهرداری است. اگر مشکلی با کوچه و خیابان پیدا کردید، مثلاً چاه فاضلاب کوچه سرریز شد یا موش توی جوی آب پیدا شد، می‌توانید با این شماره تماس بگیرید. تا این گوشه شهرتان مثل روز اولش تمیز و مرتب شود.


شماره تلفن 199

به جای اینکه راه بیافتید، بکوبید و تا فرودگاه بروید که شماره پرواز مسافران را بپرسید، یک زنگ بزنید به 199. این شماره به شما می‌گوید که آن پرواز چقدر تأخیر دارد تا بیخودی توی فرودگاه معطل نشوید. کلاً هرگونه اطلاعاتی از هر پروازی بخواهید، 199 کمکتان می‌کند.


شماره تلفن 140

تا حالا چندبار شده که کد پستی‌تان را لازم داشته باشید و یادتان رفته باشد همراه بیاورید؟ این شماره به درد این جور وقت‌ها می‌خورد. با دادن شماره تلفن، کد پستی خانه‌تان را به شما می‌دهد. علاوه بر این، اگر آدرس مناطق پستی تهران را می‌خواهید و می‌خواهید وضعیت بسته‌های پستی‌تان را پیگیری کنید، می‌توانید به این شماره زنگ بزنید.


شماره تلفن 142

این شماره ندای تامین اجتماعی است؛ سازمان تامین اجتماعی با بهره‌گیری از این سیستم بیمه‌شدگان و کارفرمایان را با حقوقشان آشنا می‌کند.


شماره تلفن 134
برای اطلاع از پیش‌بینی هوای استان تهران و دیگر استان‌های کشور و همچنین اطلاع از تفسیرهای نقشه هواشناسی می‌توانید از سیستم هواگو استفاده کنید که اگر احیانا قصد مسافرت به منطقه‌ای از کشور را دارید با مشکل مواجه نشوید.


شماره تلفن 118

تماس با سامانه تلفنی 118 شما را به آخرین تلفن‌های به روز شده اعم از بیمارستان‌ها، فرهنگسراها، هواپیمایی، راه‌آهن متصل می‌کند، آ‌یا می‌دانید روزانه قریب به یک میلیون نفر با این سامانه تماس می‌گیرند و 500 هزار نفر از سامانه اینترنتی آن بازدید می‌کنند.


شماره تلفن 110

با گرفتن شماره 110 که متعلق به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است می‌توانید آخرین اطلاع رسانی خود را در زمینه سرقت، قتل، درگیری و نزاع و زورگیری به گوش مسئولان نیروی انتظامی برسانید
www.khabaronline.ir

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢٢ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

شناختن آدم ها در همان نگاه اول یا چند دقیقه اول ، مثل راه رفتن گربه روی شیروانی داغ می ماند، سخت است ، خیلی هم سخت است ، اما اتفاق می افتد! راه و چاهی که اصول روانشناسی پیش پای ما می گذارد، دقیقاهم راه دارد هم چاه !


چون ساده انگاری و تصمیم گیری عاجلانه ، از طریق داده های روانشناسی هم گاهی باعث اشتباهات عجیب و غریب می شود که تنها از طریق تمرین و تلاش شخص و داشتن یک دید عمیق و جست وجوگر، قابل پیشگیری است .


دیدی که ما به آن می گوییم ، دید یک روانشناس که شما را روی کاناپه مطب روانپزشکی اش برانداز می کند!الف) بگویید طرفتان چی پوشیده تا بگوییم چگونه است .

این جمله از شکسپیر نیست ، فقط جمله آشنایی است که یک محقق بسادگی می گوید و اثبات می کند که حقیقت هم دارد. اینکه لباس پوشیدن ، کفش ها و حتی موبایل و خودکار آدمها شخصیت اجتماعی و فرهنگ خانوادگی شان را بازگو می کند، هرچند بازی ساده یی نیست اما می تواند واقعی و روزمره باشد، مثلا شما هیچ وقت به جوراب های طرف مقابلتان دقت کرده اید؟

لازم نیست آن طرف مقابل ، حتما رییس شرکت شما، مدیر مدرسه فرزندتان یا شخصی باشد که با او قرار کاری دارید، می توانید دفعه اول داده های ذهنی تان را روی جوراب مرد یا زنی که در اتوبوس یا مترو روبرویتان نشسته است ، آزمایش کنید!ب ) بگویید جورابش چه رنگی و چه جنسی است تا بگوییم چطور زندگی می کند.

رنگها نقطه های روشنی هستند که یک محقق روانشناسی را در تاریکی به مقصد می رسانند، مثل همین رنگ قرمز که اگر احیانا رنگ جوراب فرد مقابل شما بود، می تواند نشانه تمایل بیمارگونه به جلب محبت و توجه دیگران باشد. علاوه بر این استفاده از رنگ قرمز نشانه بیماری های نهفته گوارشی و عصبی است و بیشترین تاثیر را روی اطرافیان دارد.
در ضمن اگر طرف مقابل شما مرد بود و جوراب قرمز پوشیده بود، روانشناسی را بی خیال شوید و صندلی تان را عوض کنید.

در مورد استفاده از رنگ های دیگر هم می شود براحتی تک نگاری کرد، مثل رنگ خاکستری که رنگ آدم هایی است که می خواهند کمتر دیده شوند یا رنگ سیاه که گرچه معمول است رنگ دلمردگی و عدم تسکین است .ج ) جورابهایش تمیزند؟ خوب نگاه کنید!

قبول دارید که جوراب های تمیز، سالم و خوشرنگ مشخصه آدم هایی است که زندگی سالم و محیطی آرام برای لباس پوشیدن دارند، گرچه آدم های وسواسی را باید از این قاعده جدا کرد، آنها علی رغم داشتن جوراب های تمیز و خوشرنگ و درخشان ، آدم هایی عصبی و کم طاقت هستند که با این پا و آن پا شدن و ناخن جویدن یا نگاه های مستاصل و بی قرارشان قابل تشخیص اند.د) جوراب هایش مارک دارند؟

آدم هایی که جوراب های مارک دار می پوشند، بشدت کم اعتماد به نفس و ظاهربین هستند، میل به جلب توجه و خودنمایی در آنها به قدری بالاست که پوشیدن یک جوراب ساده و تمیز را فدای یک جوراب بوگندوی صدبار پوشیده مارک دار می کنند، قبول کنید که جوراب چهارهزارتومنی را هر روز نمی شود نو کرد!د) از جورابهایش ، کارش را حدس می زنیم !

تا اینجا شما محیط خانوادگی طرف مقابل ، شخصیت تقریبی و سطح اعتماد به نفس اش را از طریق جوراب هایش حدس زدید، اما اگر می خواهید بدانید چه کاره است ، یا تقریبا در چه محیط کاری وقت می گذارد، دوباره به جوراب هایش دقت کنید.

آدم هایی که کار بدنی می کنند کمتر حوصله دارند هر روز جورابهایشان را بشویند یا تعویض کنند، آنها جورابهایی سوراخ و چرک دارند و تمایلی هم به پوشاندن انگشت پایشان نشان نمی دهند، در بعضی موارد بخصوص این گروه جورابهایشان را به کل دور می اندازند که به اندازه دسته اول قابل تشخیص اند. کسانی هم که کار شرکت و دفتری می کنند بیشتر اوقات جورابهای کم رنگ و با کمترین جلب توجه در محیط کار می پوشند که هرچند تمیز و مرتب است از یکنواختی زندگی شان حکایت می کند

 

(چطور بود خوشتون اومد ؟ پس نظرتون رو بنویسین)

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢٢ساعت ٧:٥۸ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

لباس های تنگ: افرادی که لباس های تنگ میپوشند عموما افرادی مغرور و زود رنج اند. همچنین افرادی بسیار جذاب هستند.افرادی شایسته و معقول اند.

لباس های گشاد: افرادی که لباس های گشاد میپوشند افرادی بخشنده هستند به هیچ وجه حسود نبوده و دوستان زیادی دارند. فداکار و صادق نیز هستند.

لباس های تیره: افرادی که لباس های تیره میپوشند عموما افرادی خودخواه بود و بسیار خونسرد هستند به ندرت عصبانی می شوند و و سلیقه ی خوبی در انتخاب لباس دارند.

لباس های روشن: افرادی که لباس های روشن میپوشند افرادی فداکار و صادق هستند. افرادی مهربان و شوخ طبع هستند عاشق صلح و صفا و ارامش اند

سبز

انتخاب رنگ سبز برای لباس معمولا نشان دهنده آن است که صاحبان آن ,شخصیتی قوی واراده ای بالا دارند .در تصمیم گیری ها خیلی محکم عمل کرده وتا حدی خود رای ومغرورند .این افراد اعتماد به نفس بالایی دارند ودر کمک به دیگران پیشقدم می شوند.

آبی

اکثر آبی پوشها دارای نگاهی عمیق بوده وشخصیتی حساس وشفاف دارند .این افراد به راحتی فکر ونظر خود را به دیگران منتقل می کنند وبه همین نسبت شجاعت وجرات ویژه ای هم از خودشان نشان می دهند . آنها زندگی را زیبا دیده وبیشترین تلاش را برای استفاده بهینه از آن می کنند.

مشکی

بیشتر اوقات انتخاب رنگ مشکی نشان دهنده آن است که این افراد انسانهایی رویایی هستند که در فضایی شاعرانه ز ندگی می کنندودر عین حال بسیار دست ودلبازند وتلاش میکنند با هر آنچه دارند به کمک دیگران رفته وگرهی از مشکلات آنها باز کنند.آنها بسیار اجتماعی ظریف وساده پسند هستند.

قهوه ای

این افراد سمبل مهربانی ومحبت هستند.برخی روان شناسان می گویند رنگ قهوه ای هر چه تیره تر باشد مهر ومحبت صاحبش بیشتر است.این افراد بسیار خونسردند وتقریبا هر چه را می خواهند به راحتی تصاحب می کنندآنها دربدترین شرایط می توانند بهترین تصمیم ها را اتخاذ کنند.

خاکستری

انتخاب رنگ خاکستری نشان دهنده این نکته است که این افراد معمولا شخصییتی آرام وبا اعتماد به نفس دارند .هر چند روان شناسان میگویند افرادی که دل در گرو رنگ خاکستری دارند , دو دسته هستند : یا از شخصیتی عصبی وانقلابی دارند وهمیشه به دنبادل آرامش

می گردند . آنها در مجموع انسانهایی سر سخت وسنگین دل هستند .نفوذ کردی برای همیشه در دلشان جای خواهی داشت.

سفید

افرادی که لباسهای سفید را دوست دارند انسانهای خوش قلبی هستند وهمیشه به دنبال دوست می گرند.این افراد معمولا از کودکی روی پای خود بزرگ شده ودوست ندارند به دیگران تکیه کنند . در موقعیت های کاری , همیشه در حال ساختن نردبانی برای بالا رفتن از آن هستند , چرا که معتقدند از هر فرصتی باید استفاده کرد.

رنگهای روشن

انتخاب این نوع رنگها ,نشان دهنده این است که این افراد بشدت سر شار از انرژی مثبت بوده وعشق و بالندگی را به اطراف خود پخش میکنند . دیدار با این افراد ,اگر چه ممکن است همیشه خوشایند نباشد,اما بازگیری انرژی مثبت وسازنده از آنها می تواند بقیه روز را برای شما زیباتر ,دلچسب تر وقابل تحمل تر سازد.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢٢ساعت ٧:٥٧ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

اگر فکر می کنید روش های خودآرام سازی (ریلکسیشن) یک خوش گذرانی مدرن است که شما نمی توانید وقتتان را صرف آن کنید، بدانید که محققان می گویند رسیدن به آرامش از ضروریات رسیدن به شادی، سلامت و موفقیت است...
آنهایی که سرشان شلوغ است ولی می خواهند به بهترین ها در زندگی شان دست پیدا کنند و همچنین دوست دارند کمترین سختی و رنج را در راه رسیدن به موفقیت تحمل کنند و نمی خواهند استرس های این راه، آنها را از راهشان خارج کند، باید به این روش ها آگاه باشند و وقتی به سمت موفقیت حرکت می کنند باید متوجه باشند که ریلکسیشن چیزی نیست که فقط چند دقیقه قبل از متلاشی شدن شان به آن پناه ببرند بلکه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که آنها را در سطح بالایی از سلامت نگه می دارد.
● بو کردن گل ها
موفقیت در پی وقت گذاشتن برای بو کردن گل ها در طول مسیر راهتان پیش می آید زیرا نشان می دهد شما می توانید قدر همه آنچه که دارید و به آن رسیده اید را بدانید و آنها را درک کنید. برای کامل شدن موفقیت تان، باید درباره آنچه به آن رسیده اید، تامل کنید و برای استراحت بدن، مغز و روحتان حتی برای دقایقی کوتاه وقت بگذارید. خو کردن به سطح بالایی از استرس بسیار راحت است. برای جلوگیری از تمام شدن سوخت تان تنها کافی نیست که ریلکسیشن را در لیست کارهای روزانه تان قرار دهید بلکه باید یاد بگیرید بدنتان را دوباره جوان سازی کنید و سطح انرژی تان را بالا ببرید.
● استراحت کنید، حتی برای یک دقیقه...
ریلکسیشن را می توانید در هر حالتی که دوست دارید و در هر مدت از زمانی که بخواهید انجام دهید. تحقیق ها نشان می دهد، منقبض کردن خیلی ساده عضله ها و دوباره در حالت آرامش قرار دادن آنها راهی بسیار موثر برای از بین بردن فشارهاست. یک مکان ساکت پیدا کنید و دراز بکشید. دست ها و پاهایتان را به موازات هم قرار دهید و کف دست هایتان را روی معده تان قرار دهید و چشمانتان را ببندید و نفس عمیق بکشید. یکی یکی عضله هایتان را از سر تا انگشت های پایتان برای چند لحظه منقبض و برای چند دقیقه ذهنتان را از هر فکری خالی کنید.
● ۱۵ دقیقه تامل
روزانه، ۱۵ دقیقه را به تامل و استراحت اختصاص دهید. افسوس خوردن و پشیمانی هرگز نمی تواند زمان ها و فرصت های از دست رفته را باز گرداند.
برای دستیابی به چیزهایی که می خواهید موفقیت هایی که داشته اید را به رسمیت بشناسید، اجازه دهید استرس هایتان از شما دور شوند و تصمیم بگیرید برای رسیدن به موفقیت بعدی بهترین گام را بردارید.
● انگیزه به جای ناامیدی
وقتی موانع، راهتان را می بندند تغییر کردن خیلی راحت تر است تا وقتی که همه چیز به آرامی پیش می رود. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که در آینده چه پیش می آید. به جای اینکه از اتفاق هایی که در کنترل شما نیست خشمگین شوید آرامش خودتان را حفظ و سعی کنید موقعیت های جدیدی را کشف کنید. از خودتان بپرسید: «چطور این موقعیت می تواند پلی برای رسیدن من به موفقیت شود؟» قطعا از امکانات و فرصت هایی که می یابید، تعجب خواهید کرد.
● خواهش می کنم بگو: «نه!»
شما می توانید کارهایی که در لیست روزانه تان وجود دارند را کنترل کنید. یاد بگیرید که از بصیرت و درکتان برای تشخیص اینکه چه کارها و فرصت هایی دقیقا برای زندگی و کارتان مهم هستند، استفاده کنید. نه گفتن قسمت بزرگی از راه رسیدن به موفقیت تان را تشکیل می دهد و مردم به صداقت تان احترام خواهند گذاشت. درواقع آنها با عقاید اصلی شان به شما نزدیک خواهند شد و خواهید توانست راحت تر به موفقیت برسید. برای رسیدن به آرامش واقعی باید با خودتان صادق باشید. به تمام علایم روانی و جسمی تان که ناشی از پاسخگویی به استراحت هاست توجه کنید. وقتی احساس نگرانی می کنید، تشخیص دهید که کار درست، آرام بودن است. برای مدت کوتاهی از وظیفه ای که دارید شانه خالی کنید و خود را به بی خیالی بزنید یا اینکه بیشتر بخوابید. حس موفقیت از رسیدن به اهداف، با داشتن وقت و انرژی برای جشن گرفتن پیروزی ها و توجه داشتن به آنها به دست می آید. آرامش تنها وسیله ای است که با استفاده از آن می توانید با امنیت و سلامت به مقصد برسید.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢۱ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

بروسلی یکی از معروفترین رزمی کاران وهنر پیشگان بوده است. وی در اواخر دهة 60 واوایل دهة 70 میلادی به علّت اجرای ضربات عالی وتکنیک های برتر در مبارزه در محافل گونگ فوی بین المللی معروف ومشهور شد. او همیشه تکنیکی را که خودش ابداع کرده تمرین می نمود وبه نمایش می کذاشت. فیلم های گونگ فوی بروسلی بسیار هیجان آور وشگفت انگیز بود. بروسلی یکی از 7 نفر معروف در محافل کونگ فوی جهان به شمار می رفت و به علّت هنرمند وهنرپیشه بودن وی شرکت هالیوود آمریکا بعد از مرگش یک موزة یادبود برای او درست کرد. بروسلی در بازیگری مهارت زیادی داشت وتکنیک های بوکس چینی را خیلی خوب اجرا می کرد، علت کسب این همه موفّقیّت این بود که وی سبکی به نام جیت کان دو که حرکات، ضربات وتکنیک های موثر سبکهای دیگربودرا ابداع نمود. اینمیراث گرانهایی بود که او به ووشوی چینی داد. بروسلی ،جیت کان دو را بر اساس تکنیک های ووشو و برخی سبک های خارجی بوجود آورد وبعد ان را به یک سبک مبارزه ای تبدیل کرد . بنیان گذاشتن جیت کان دو روح انقلابی بروسلی را ظاهر می کرد. او حرکات و تکنیک هایی را که در کونگ فوی چینی ( ووشو) برتر بود ، انتخاب می کرد. وی از نظریات محافل ووشوی سنّتی تخطّی می کرد واز تکنیکها وضربات متعلّق به رشته های دیگر که کاربرد خوبی داشت نیز استفاده می نمود. حرکات این سبک ، ساده وضربات آن کاربردی وتکنیک هایش خیلی شدید وخشن می باشد. نتیجة کار بروسلی ، در جمع آوری سبک های ووشو در جیت کان دو ظاهر می باشد . بروسلی می گفت : از بی قانونی تا قانون ، از بی محدودیتی تا محدودیت که این عالی ترین گوهر ایدئولوژی جیت کان دو است. در جیت کان دو، تکنیک وحرکات مخصوصی برای دست وپا وجود ندارد. جیت کان دوکار باید در مبارزه ، با توجّه به حرکت وتکنیک های اجرایی حریف، حرکت وتکنیک خود را عوض کند ، تا بتواند حریفش را شکست دهد. مبارز میتواند از هر محیط وشرایطی عبور کند و هیچ شرایط محیطی نمی تواند او را محدود کند . بنابراین کسی که جیت کان دو را به طور کامل اموزش دیده و با موفّقیّت تمام فنون این سبک را یاد گرفته باشد ، می تواند حریفش را به راحتی شکست دهد. این حقیقت کاربرد و خلاصه ومعنای جیت کان دو است .
پدر بروسلی از ایالت « گوان دونگ نانگ های » چین بود و بروسلی در تاریخ 27 نوامبر 1940 در سال اژدها در بیمارستان چینی شهر جوجین شان (سان فرانسیسکو) – جایی که چینی های زیادی در آنجا زندگی می کنند – متولّد شد نام اصلی فوق ستارة سینما « لی جون فان » بود. ولی بعد ها در ادارة ثبت احوال اسم بروسلی را به عنوان نام هنری برای خود انتخاب کرد . اعضای خانوادة بروسلی هفت نفر بودند . اسم پدر او «لی هوی چوئن» و نام مادرش گریس می باشد. پدر او خوانندة اپرا بود و در ووشو مهارت زیادی داشت وبه همین خاطر در پیشرفت بروسلی تأثیر زیادی گذاشت. نام خواهر بزرگ بروس «اگنس» ، خواهر کوچکش«فیبی»، برادر بزرگش «لی جون شن» و برادر کوچکش «لی جون خوی» می باشد. بروس در ماه دوم (فوریه) سال 1964 میلادی با دختری مهربان، زیبا و دلسوز به نام لیندا ازدواج کرد. خانم لیندا در زندگی وکار پشتیبان خوبی برای همسرش بود . آنها بعد از ازدواج صاحب یک پسر به نام «براندون لی» ودختری به نام «شانون» شدند.
توسعه دادن کونگ فوی چینی
و مطرح کردن آن در فیلم های رزمی جهان
دوران زندگی بروسلی کوتاه بود، ولی نتیجة کار او در سینما و ورزشهای رزمی به ویژه کونگ فوی چینی، موجب شگفتی همگان است. او پس از دو سال بازیگری ، در محافل فیلم جهانی نورانی و درخشان شد. بروس نه فقط در کونگ فو عالی بود ، بلکه استعداد خیلی خوبی هم در نمایش داشت. او تقریباً در یک سالگی در فیلم « جینگ مانگ نیو»(دختر شهر دروازه طلایی)نقش داشت ودر شش سالگی در فیلم های « سرگذشت یک پسر بچه»و«اژدهای کوچک» و در دوران جوانی نیز در فیلم « ژن های گوهم » بازی نمود که مورد استقبال مردم واقع شد .او در این فیلم، فنون و تکنیک های برتر زیادی از کونگ فوی چینی را به نمایش گذاشت و به همین علّت بود که وی در زمینة فیلم مشهور شد و ستارة کودکی نام گرفت.در سال 1966 بروس در هالی وود آمریکا در سریال « چینگ فن شا» (زنبور سبز) به عنوان یک قهرمان و حامی، ایفای نقش کرد و توانست قدرت ونیروی ووشو (کونگ فوی چینی) را به خوبی نشان دهد . بعد از اینکه ووشو در سراسر جهان یک دگرگونی همچون موج بوجود آورد ، در یکی از مجلات و انتشارات فیلم آمریکا چنین نوشته بود : بروسلی از کشوری کهن ، با فرهنگ غنی وباستانی و پهناور آمده، مردم چین آداب ورسوم غنی دارند ، ودر چشم غربیها این کشور پر از رمز وراز است . اجرای حرکات وتکنیک های کونگ فوی چینی توسط برسلی واقعاً برای مردم شگفت انگیز بود .در سال 1967 او در هنگ کنگ در فیلم برادر بزرگ ( تانگ شان) نقش داشت و بار دیگر کونگ فو را به مردم جهان نشان داد.در سال 1971 با موفّقیّت عالی در فیلم خشم اژدها بازی کرد که در این فیلم او خشن ترین و جدی ترین هنر پیشه بود . او با تکنیک های عالی و مبارزة شگفت انگیزش ، بار دیگر جیت کان دو را به نمایش گذاشت . علی الخصوص در اجرای ضربات وفنون نانچکو و نمایش دادن سه تکنیک برتر پا موفق بود و مردم از بازی او لذّت بردند . در سال 1972 بروسلی برای خود یک شرکت فیلم سازی تأسیس کرد . بعد ها خودش نمایش نامه می نوشت و خودش هم بازی میکرد . به این ترتیب فیلم راه اژدها را ساخت و بار دیگر قدرت نانچکو را به مردم نشان داد . .او در این فیلم با قهرمان کاراته جهان (چاک نوریس) مبارزه کرد که این یک مبارزة شگفت انگیز بود . در سال 1973 وی با شرکت فیلم سازی برادران وارنر (حوانا هالی وود) همکاری نمود و در هنگ کنگ فیلم اژدها وارد می شود را ساختند. این آرزوی او که چند سال پیش قصد داشت فوق ستاره فیلم های هالی وود باشد با ساختن این فیلم به حقیقت پیوست و او به بازیگر درجه یک جهان تبدیل شد فیلم بازی با مرگ از شرکت تولید فیلم سکواویا (شی خو) آخرین فیلم بروس می باشد. وی در هنگ کنگ برای ساختن ابن فیلم از تکنیک ها ، ضربات و صحنه های جالب و بسیار دیدنی فیلم برداری می کرد . البته قبلاً تصمیم گرفته بود که بعضی از صحنه ها را در مناظر کرة جنوبی فیلم برداری کند ، امّا به علّت خستگی بیش از حد او این تصمیم اجرا نشد. وقتی که او دوباره سعی کرد تصمیمش را عملی کرده و این فیلم را تمام نماید ناگهان اتّفاق ناگواری موجب مرگ او شد . برای احترام گذاشتن به وی و یاد بود این ستارة بزرگ کونگ فوی چینی ـ بروسلی ـ در سال 1993 سازمانها و دانشکده های هنری شرکت فیلم سازی هالی وود آمریکا تابلویی درخشان و پر نور از پنج ستارة طلا و نقّاشی فیلمی که بروس در آن بازی کرده بود را در هالی وود نصب کردند

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢۱ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

مبارزه واقعی در جیت کان دو


هر گونه اضطراب باعث کندی پیشرفت شما خواهد شد. از همان ابتدا، یاد بگیرید که از انرژی ماهیچه ای خود فقط برای اجراء فنون استفاده کنید. مناً اگر آرامش نداشته باشید، ماهیچه ها برای مواد غیرلازم به کار رفته و کار تاندون ها و حرکات اولیه شما را کند خواهد ساخت.


در اینجا قصد بحث و بررسی عوامل مهم تمرینات اولیه مبارزه واقعی در ”جیت کان دو“ یا هر هنر رزمی دیگری را داریم! اگر از این راه کارها پیروی کنید متوجه تفاوت آشکار و پیشرفت سریع در آموزش های خود خواهد بود!

● آرامش

هر گونه اضطراب باعث کندی پیشرفت شما خواهد شد. از همان ابتدا، یاد بگیرید که از انرژی ماهیچه ای خود فقط برای اجراء فنون استفاده کنید. مناً اگر آرامش نداشته باشید، ماهیچه ها برای مواد غیرلازم به کار رفته و کار تاندون ها و حرکات اولیه شما را کند خواهد ساخت. به خاطر داشته باشید که دست باز، سریع تر از دست بسته حرکت می کند. هنگامی که اراده کردید ضربه مشت را وارد نمایید باید بلافاصله آن را اجراء کنید. مگر اینکه مترصد استفاده، از حرکت مستقیم باشید (در طول حرکت مستقیم با سرعت زیاد دیگر فرصتی برای باز کردن دست ها وجود ندارد).

● عادت صحیح آموزش را گسترش دهید

سعی کنید هر تکنیکی را همان دفعه اول فرا بگیرید و آن را به صورت صحیح و مستمر تمرین نمایید. و یا گذشته زمان سرعت آن را زیاد نمائید. چنانچه به صحیح اجراء نمودن آن اطمینان ندارید از ادامه انجام آن تکنیک خودداری نمائید. زیرا اگر چیزی را به اشتباه یاد بگیرید، زمان بیشتری باید صرف نمایید تا آن را اصلاح کنید. حتی بیشتر از زمانی که برای یادگیری آن وقت گذاشتید! اگر مطمئن هستید که هر چیزی را درست انجام می دهید هیچگاه سراغ زمان های تلف شده خود نخواهید رفت. عادات خوب آموزش، سبب گسترش عادات خوب مبارزه می شود! همیشه به خاطر داشته باشید که: ”همان طور که یاد گرفته اید مبارزه خواهید کرد“.

● حس بدنی خود را افزایش دهید

سعی کنید هر چیزی ار حس کنید و ببینید در مورد آنچه که حسن می کنید، اگر بخواهید فکر کنید در چه وضعیتی قرار دارید، دیگر خیلی دیر است! حسن بدن خود را در تمام کارهائی که انجام می دهید افزایش دهید. حسن بدن نوعی دیدگاه عصبی ماهیچه ای بسیار پیشرفته است. یک بار که آن را بسط و گسترش دهید، ماهیچه های بدن شما به ذهن و فکر شما ”خواهند گفت“ هر چیز چگونه باید باشد. شما نباید وادار به دیدن شوید. این همان چیزی است که بروس لی در فیلم ”اژدها وارد می شود“ می گوید! ”فکر نکن، حس کن“.

● سطح بالای حساسیت را تقویت کنید

آموزش انرژی/حساسیت را در همان لحظات اولیه و ممکن شروع کنید. حساسیت دقیقاً یکی از مفیدترین شیوه هائی است که می توانید در این هنر آن را تقویت کنید. هر حرکت تهاجمی و دفاعی نوعی جریان انرژی با خود به همراه دارد. هر چقدر انرژی های مختلف را بهتر درک کنید، برای دست و پنجه نرم کردن با آن بهتر آماده خواهید بود. زیرا هر حرکت تهاجمی و دفاعی دارای جریان انرژی هستند.

● به دام انداختن به خوبی کار می کند

مهارت های به دام انداختن حریف در این هنر بسیار مهم هستند. اگر مهارت های به دام انداختن را تقویت کنید، اعتماد بیشتری پیدا خواهید کرد. با کسب مهارت، قادر خواهید بدو تا به راحتی بر حریف پیروز گردید.

● ساده سازی

از ساختار بدن خود با حفظ صرفه جوئی استفاده کنید. هرگز حرکتی را زاید انجام ندهید. زیرا حرکت زاید یعنی هدر دادن انرژی، انرژی خود را برای حمله ذخیره کنید! همان طور که بیشتر اشاره شد، حس بدن خود را تقویت کنید چرا که در این صورت به راحتی لحظاتی را که در حال انجام حرکتی زاید هستید، حس خواهید کرد. در صورت نیاز، حرکت خود را به چند قسمت تقسیم کرده و روی بخش صرفه جوئی حرکات مربوط به هر قسمت خوب کار کنید. سپس تمام قسمت ها را به عقب برگردانده و آنچه که آموخته اید اعمال نمائید. همچنین یاد بگیرید که باید در کجا قرار بگیرد که نیازی به تغییر وضعیت نداشته باشید.

● حرکت و پویائی یعنی همه چیز

حرکات صحیح را به خوبی یاد بگیرید، حرکات پا یعنی قرار گرفتن در وضعیتی که باید باشید و عدم قرار داشتن در وضعیتی که نیازی به آن نیست و حرکات پاها را قتویت کنید. الگوهای ساده همواره مهم ترین موارد هستند. الگوهائی که در اکثر شرایط لازم است آن را یاد بگیرید. تمام فنون را به شیوه ای اجراء کنید که پتانسیل آنها به حداکثر برسد. مربی به خوبی می تواند در این زمینه شما را کمک کند.

● بخوانید، نگاه کنید و تحقیق کنید

آموزش های خود را با کتاب های مناسب و فیلم های ویدئوی آموزنده در زمینه IKD، تکمیل کنید. حتی برای شما مفید است که کتاب ها و نوارهای ویدئوئی وینگ چنان گونگ فو را به دست آورید. وینگ چان گونگ فو مؤسس جان فان/جیت کان دو است، پس هر چقدر بتوانید مطالب بیشتری در مورد آن یاد بگیرید، بهتر قادر به انجام آن خواهد بود.

● به سازمان خوبی در زمینه هنرهای رزمی بروس لی بپیوندید

اگر علاقه مند هستید که در رشته ”جیت کان دو“ تمرین نماید، می توانید به مراکزی که در این رشته فعالیت دارند مراجعه کنید و تمرینات را شروع نمایید. زیرا تعلق به یک سازمان خوب شانس بیشتری را برای تعامل با سایر مجریان ”جیت کان دو“ در اختیارتان خواهد گذاشت. این تعامل به شما اجازه می دهد که شیوه های آموزشی و عقاید خود را با دیگران که به همان شیوه ها و عقاید علاقمند هستند تقسیم کنید. قدرت زیادی در اعداد وجود دارد، پس چندان سخت نیست که شبکه گسترده ای را برای آموزش شرکت کنندگان در اختیار شما باشد.

● آموزش و یادگیری را ادامه دهید

هیچ گاه تمرینات را ترک نکنید. خیلی از هنرجویان وقتی مشاهده می کنند سرعت پیشرفتشان زیاد نیست، تمرینات را رها می کنند. این کار دقیقاً در همان نقطه ای است در حال پیشرفت در تمرینات خود هستند. هرگز اجازه ندهید این حالت برای شما هم اتفاق بیافتد. این هنر مطالب و فنون زیادی دارد که می توانید سرتاسر عمر به آن بپردازید. شما همواره در حال آموختن خواهید بود و همواره مطالب جدید و بیشتری را خواهید آموخت. اگر چیز دیگری وجود نداشته باشد که آن را فرا بگیرید، حداقل قادر خواهید بود دیدگاه های خود را توسعه داده و راه های جدیدی را برای آموختن پیدا کنید، زیرا استفاده از فنون برای همیشه دوام خواهد یافت. به بروس لی نگاه کنید. ممکن است ما هیچ وقت به مهارت او نرسیم، زیرا او همواره احساس می کرد که باید پیشرفت کند و این کار را هم عملی می ساخت.

● تا حد ممکن تمرین کنید

سعی کنید در تمرینات، همیشه لباس محافظ بر تن داشته باشید. به هنرجویان توصیه می گردد در مبارزه، از کلاه و دستکش ایمنی استفاده کنند. باید دیدگاه خود را در مورد تمرینات تغییر دهید تا دیگر خسته کننده نشوید. مشت زدن بالاترین زمینه تست ابرازی است که در اختیار دارید. از شیوه های مختلف برای زدن ضربات دست، استفاده کنید. به خاطر بسپارید که در خیابان همواره باید برای هر چیزی آماده باشید. سخت تلاش کنید. آموزش سخت در ”جیت کان دو“ باعث اخذ نتایج خوب هم خواهد شد!

● سعی کنید، از نظر فیزیکی در وضعیت سالم و مناسب باشید

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید، سطح سلامت فیزیکی بدن شما است، در مورد شیوه های مختلف آموزش تحقیق کرده و برای دستیابی به اهداف، نظم و ترتیب مناسبی پیدا کنید. من دریافتم که کنترل وزن، طناب زدن، تغذیه مناسب و اختصاص چند ساعت در هفته به آموزش، ما را در وضعیت مطلوب قرار خواهد داد. با تمام وجود از نوشیدن الکل بپرهیزید، سیگار نکشید و داروهای غیرقانونی مصرف نکنید!

در مدرسه مثلی داشتیم که می گفت: ”اگر شما از بدن خودتان مراقبت کنید، بدن شما هم از شما محافظت خواهد کرد! پس اگر شما آن را ضعیف کرده و از آن سوء استفاده کنید. بدنتان هم قطعاً اجازه می دهد از شما سوء استفاده شود. یکی از مهم ترین نکاتی که می شود به آن اشاره کرد این است که: ”همواره روی موارد اصولی و پایه خود کار کنید! این اصول ریشه در پیشرفت شما خواهد داشت“. درختی که ریشه های قوی نداشته باشد محکوم به افتادن خواهد بود.ماهنامه دنیای کاراته

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢۱ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

جیت کان دو » این میراث با ارزش مرحوم بروس لی ، یکی از بحث برانگیزترین هنرها خصوصاً در چند ساله اخیر بوده است . امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا به تدریس جیت کان دو مشغول هستند و سازما نهایی را هم تشکیل داده اند که از طریق آن در ظاهر به گسترش جیت کان دو و در اغلب به تجارت و مطرح کردن نام رئیس سازمان خود می پردازند . جای تاسف است که بروس لی فرصت پیدا نکرد تا هنر خود را به صورت سازمان یافته و کلاسیک به جهانیان عرضه کند و تنها توانست به تربیت یک نسل انگشت شمار در دهه 60 میلادی بپردازد .
جیت کان دو در کشور ما حال و هوایی قدری متفاوت با سایر نقاط جهان دارد ، عنوان سبک بروس لی خود کافی است تا تعداد بسیاری از علاقه مندان به وی و هنرهای رزمی را جذب کند تا به این انگیزه که آنچه در فیلم های وی دیده اند ، فرا بگیرند خود را وقف جیت کان دو کنند .
باید عنوان کنم که من نه مربی جیت کان دو هستم و نه مدعی این هنر ، اما با مطالعه عمیق منابع در دسترس در مورد جیت کان دو بر آنچه اغلب اساتید و هنرجویان بنام جیت کان دو ارایه می دهند ، ایراد می گیرم . چندی پیش از هنر جویانی که به قول خود چندین سال را صرف آموختن جیت کان دو کرده بودند و اکنون قصد پیوستن به یکی از سبک های رینگی را داشتند ، آزمونی به عمل آوردم ، متاسفانه همه آنها در انجام تکنیک های پایه دچار ضعف اساسی بودند ، البته مشت همیشه هم نمونه خروار نیست و من هم با مشاهده چند هنرجو قصد ندارم در مورد کل جامعه جیت کان دو قضاوت کنم ، اما نکته بارزتری که در مورد این هنرجویان و حتی در سایر کلاسها ، حداقل طبق شواهد شخصی مشاهده کرده ام ، یک نوع سطحی نگری است که به تقلید ژست های بروس لی در فیلم ها ، در مبارزات و تقلید پوشش بروس لی محدود می شود . آیا این جیت کان دو است ؟ آیا فردی که حرکات رقص پا و . . . بروس لی را تقلید کند ، جیت کان دو کار خوبی است ؟ آیا پوشیدن لباسهایی به طرح لباس های بروس لی در فیلم ها به معنی درک جیت کان دو است ؟ آیا هنرجویان جیت کان دو می دانند آن لباسهای سرمه ای رنگ با یقه بسته ، لباس فرم مردم عادی در زمان چین کمونیست بوده است نه لباس فرم جیت کان دو ؟
در مورد بروس لی مقالات بی شماری نوشته شده و ابعاد مختلف شخصیت وی مورد بررسی قرار گرفته ، آنچه بیش از همه دارای ارزش است آن است که وی دارای ذهنی خلاق و خواهان آزادی بوده است ، در زمانی که سبک های رزمی شرقی یک به یک به جامعه آمریکا معرفی می شدند و هر کدام هم مدعی کاملترین ، قویترین و بهترین بوده اند ، جوانی سر بر آورد و دوست داران هنر های رزمی را به دوری از تعصب تشویق می کند ، وی جمله ای ساده و پر معنا را مطرح می سازد : « اگر سبکی کامل بود پس چرا این همه سبک به وجود آمده اند ؟! » وی البته مورد غضب استادان بزرگ سبک های سنتی قرار می گیرد که از گستاخی و ماجرا جویی این جوان که به نوعی موقعیت آن را به خطر می انداخت ، خشمگین شده بودند ، اما وی همه رزمی کاران را مورد نکوهش قرار می داد که کورکورانه از تعالیم هیچ کس بهره مند نشوند و پیروی نکنند ، با ذهنی باز و بدون تعصب از هر سبکی بیاموزند و در واقع « هر چه خوب و دارای کارآیی است جذب کنند ».
بروس از همین طرز فکر در پرورش مهارتهای خود استفاده کرد ، وی با بزرگان بسیاری به تمرین پرداخت و با آنها تبادل دانش نمود ، جون ری استاد بزرگ تکواندو از جمله افرادی است که سالها با بروس به تمرین پرداخته است . جمعی از پیشگامان فول کنتاکت کاراته همچون جو لونیس ، باب وال مایک استون ، چاک نوریس و . . . نزد وی تمرین نموده اند ، از نقش وی در آفرینش کاراته تماس کامل نباید چشم پوشی کرد ، هر چند به این موضوع پرداخته نشده است ، اما بروس تنها راه مهارت در مبارزه و درک کامل از آن را مبارزه تماس کامل با استفاده از لوازم ایمنی می دانسته است که خود در واقع مفهوم مبارزه آزاد است .
بروس لی جیت کان دو را خلق کرد ولی همیشه از اینکه نامی برای آن در نظر گرفت پشیمان بود ، چرا که جیت کان دو یک تفکر و فلسفه است که همواره پویاست ، هر روز می توان چیز جدیدی یاد گرفت و بر داشته ها افزود ، آنچه بروس آموزش می داد ترکیبی بود از ضربات ساده و کاربردی از ضربات پای کاراته ، ضربات مشت بوکس ( وی بسیار تحت تاثیر محمد علی کلی بوده است ) و حتی فنون گلاویزی که از استاد بزرگ «جن لبل» فرا گرفته بود . وی اعتقاد داشت که راه ساده و مستقیم بهترین راه است در جلد اول کتاب وی از سری کتاب های « شیوه رزمی بروی لی » که به « آموزش تکنیک های دفاع از خود » می پردازد شاهد هستیم که ضربات ساده و کاربردی هستند و دفع حمله با یک یا دو حرکت پایان می یابد .
بروس لی جیت کان دو را خلق کرد چون نیاز به تغییر را درک کرده بود ، چرا که ذهن خود را آماده پذیرش مطالب جدید ساخته بود ، جیت کان دو فلسفه یافتن و استفاده از بهترین ها برای یک رزمی کار است . آیا شما دارای چنین توان و دانشی هستید ؟
«جرج دیلمن» استاد بزرگ هنر های رزمی نظر جالبی در مورد جیت کان دو دارد : هنر بروس لی ، هنر بروس لی بود و با بروس لی مرد . منظورم این است ، که اگر او امروز راه بهتری می یافت بعضی چیزها را عوض می کرد . اگر شما راه بهتری برای اجرای مشت و لگد داشتید ، او آن را امتحان می کرد و اگر واقعا بهتر بود آنرا بکار می گرفت .» این است مفهوم جیت کان دو واقعی .

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢۱ساعت ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

- اگر از گوشی های فلیپ فلاپی یعنی باز-و-بسته-شو (یعنی flip phone ) استفاده می کنید : آدمی هستید که مایلید که همه چیز را تحت کنترل داشته باشید و همیشه نگرانید که نکنه اشتباهی به کسی زنگ بزنید.

- اگر گوشی تلفن تان مستطیل و سنگین بدون در (یعنی candy bar style phone ) و شبیه گوشی های بیسیم خانگی است : آدمی ساده زیست، سنت گرا و کم خرج هستید.

- اگر گوشی موبایل (بویژه صورتی رنگ) کوچولو و خیلی ریزه میزه و اصطلاحا معروف به pink RAZR phone دارید: خیلی با استایل و دنباله روی مد روز هستید و از اینکه مورد توجه دیگران قرار بگیرید نگرانی ندارید .
شرکت انگلیسی Tesco Mobile یک مطالعه ای در باره رابطه شخصیت آدمها با نوع زنگ تلفن موبایلشون ( ringtone ) روی یکهزار نفر انجام داده ..نتیجه:

- کسانی که بجای رینگتون، از صدای خودشون استفاده می کنند آدمهایی خود شیفته ( self-obsessed ) هستند و آدمهایی که دایما رینگتون عوض می کنند غیرقابل اعتماد و متزلزل هستند.

- اگر رینگتون شما شبیه صدای زتگ تلفن های مکانیکی قدیمی است آنقدرها هم آدم بانمک و شوخی که خودتون فکر می کنید نیستید.

- اگر رینگتون موبایل تون، موزیک متن سریال ها و شوهای تلویزیونی است ، دیگران نسبت به هوش شما شک می کنند.

- اگر همیشه بجای رینگتون از وایبره ( لرزنده ) استفاده می کنید از دو حالت خارج نیست: یا آدم خیلی مهم و پرکاری هستید و هیچوقت فرصت جواب دادن به تلفن را ندارید، و یا اینکه برای آدمهای اطرافتون ارزش قائلید و نمیخواهید آنها از صدای موبایلتون ناراحت شوند. و بهترین همدم برای نشستن در سینما یا اتاق برای تماشای گروهی فیلم هستید.

- رینگتون های موزیکالی که موزیک hip-hop یا R&B دارند نشاندهنده اینه که آدمی با احساس و جوانگرا و امروزی هستید. در مقابلش: موزیک های کلاسیک مثلا بتهوون و موتزارت و اینجور چیزا نشوندهنده سن و سال بالای شماست و کهنه گرایی را نشون میده.... موزیک های جنگولک بازی و پر سروصدا ، و یا رینگتون های استاندارد و معمولی هم زیاد طرفدار نداره

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢۱ساعت ٥:٥٩ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

بسیاری از مردم از نوع عطسه کردن خود ند دیگران خجل و شرمسارند. عطسه های بلند و پیاپی می تواند در جمع، مزاحمتهای گاه و بیگاه ایجاد کند، اما اکنون براساس مطالعات انجام شده از سوی برخی از دانشمندان و روان شناسان، معلوم شده که نوع عطسه انسان ها می تواند بازگوکننده شخصیت آنها باشد. این آزمایش ها شامل مطالعه بر روی صداهای مختلفی است که مردم به هنگام عطسه کردن از خود تولید می کنند.
همه می دانند که افراد به گونه های مختلف عطسه می کنند و شاید به همین دلیل است که هیچ دو نفری، شخصیتی مشابه ندارند. اکنون بگویید چگونه و با چه صدایی عطسه می کنید تا بگوییم چه شخصیتی دارید و نکات پنهان آن چیست؟

افرادی که با صدای بلند عطسه می کنند

این افراد عموماً تمایل دارند که رهبران و روسایی با نفوذ و خوب باشند. روان شناسان بر این اعتقادند که صدای بلند عطسه این افراد، نشان دهنده میزان نفوذی است که آنها دوست دارند بر دیگران داشته باشند. این افراد می توانند به راحتی در دیگران نفوذ کنند و آنها را به سمت و سویی که خود تمایل دارند سوق دهند. این افراد عموماً مدیرانی لایق، کارآمد رهبرانی با نفوذند.
در حوزه کاری حتماً تعدادی کارمند زیر دست این افراد مشغول کارند. آنها شخصیت قدرتمندی دارند که به آنها کمک می کند در حوزه مدیریت بسیار شجاع و زیرکانه عمل کنند.
در حوزه اجتماعی سخنوری عالی و بی مثال هستند. این افراد می توانند با نفوذ کلام خود موضوع بحث را به آن طریقی که خود می خواهند پیگیری کنند. معمولاً زندگی بر وفق مرادشان است و در خانه و خانواده نیز می توانند از نفوذی بی اندازه برخوردار باشند.

افرادی که ملایم عطسه می کنند

این افراد عموماً شخصیتی آرام، با وقار، وفادار و وابسته دارند. در روان شناسی گفته می شود که این افراد نمی توانند بدون وابستگی به غیر، کاری از پیش ببرند. شخصیت وابسته آنها نشان دهنده آن است که باید حتماً در موارد مهم تصمیم گیری، شخص دیگری آنها را به سمت و سوی مورد نظر سوق دهد.
این افراد می توانند و می خواهند که به مردم خدمت کنند و این خدمت را در چارچوب آنچه آنها تمایل دارند انجام می دهند. بسیاری از این افراد اگر چه منزوی به معنای عام کلمه نیستند ولی چندان هم از بودن در اجتماعات احساس رضایت نمی کنند. شخصیت آرام آنها تنها در خدمت به دیگران خلاصه می شود.
این افراد بسیار وفادار و در زندگی ثابت قدم هستند.
در حوزه کاری به لحاظ آرامی ممکن است تاثیر چندانی در جمع نداشته باشند ولی همین منش آرام آنها باعث می شود همگان آنها را دوست داشته باشند. در حوزه اجتماعی نیز پرهیز از تجمع و قیل و قال های روزانه شعار اصلی آنان است ولی در این بین انجام دادن کارها و وظایف اصلی که برعهده آنهاست به هیچ وجه فراموش نمی شود.

افرادی که به هنگام عطسه جلو دهان خود را می گیرند

طبق پژوهشهای انجام شده افرادی که به هنگام عطسه کردن جلو دهان خود را می گیرند بسیار موقر و به لحاظ روحی متعادل هستند. این افراد معمولاً در هیچ زمینه ای چه به لحاظ عرفی و چه به لحاظ شرعی، خلاف نمی کنند.
روان شناسان بر این عقیده اند که این افراد معمولاً زندگی آرام، متعادل و کم دردسری دارند. متانت و وقار در تمام اعمال و رفتار این اشخاص مشهود است و رعایت آداب و معاشرت از خصایص ذاتی این افراد و نشان دهنده نوع نگرش آنها به زندگی است. آنها می گویند زندگی همچون رودخانه آرامی است که فقط برخی اوقات مواج می شود و نیازی نیست که شما سرعت حرکت آن را تند یا کند کنید.
دست را جلو دهان گرفتن به هنگام عطسه یا سرفه، نشان می دهد که این افراد در حوزه کاری خود نیز افرادی قابل اطمینان و با وقارند و مدیران همیشه از آنها به عنوان افرادی قابل اعتماد یاد می کنند.
در حوزه اجتماعی و در جمع دوستان حضورشان همیشه مایه قوت قلب است، هر چند که در برخی از اجتماعات دوستانه که بسیار صمیمی است حضور این افراد به منزله آن است که بسیاری از موارد معاشرتی که ممکن است در جمعی اینچنینی نادیده گرفته شود، باید رعایت شود و این کار ممکن است برای برخی افراد، خوشایند نباشد.

افرادی که ریز و سریع عطسه می کنند

گفته می شود که این افراد، غالباً شخصیتی تند و تیز دارند. تند تند صحبت می کنند و دوست دارند هر مساله ای را فوراً حل کرده و به سراغ مساله بعدی بروند!
این افراد بسیار باهوش، اهل مطالعه و نکته سنج هستند. مطالعه برای این نوع افراد بهترین سرگرمی است و از هر فرصتی برای کتاب خواندن استفاده می کنند.
این افراد کارمندانی نمونه اند که می توانند در هر سطحی نمونه بودن خود را نشان دهند. در حوزه کاری، افرادی شایسته، لایق و قابل اعتمادند و حاضر نیستند هیچ چیزی را با اعتماد دیگران به خود عوض کنند. حس همکاری و همیاری در این افراد به شدت بالاست هر چند دیگران در بعضی از موارد عدم همکاری با آنها را به دلیل بیش از حد خوب و صادق بودنشان، ترجیح می دهند.
در حوزه اجتماعی، ممکن است محبوبیت دیگر گروه ها را نداشته باشند، اما در موقعیت های مختلف اجتماعی اگر بتوانند پایه ریزی و برنامه ریزی خوبی داشته باشند، قادر خواهند بود «خود» واقعی خویش را به نمایش بگذارند.
در حوزه خانه و خانواده نیز، چنانچه یاری موافق داشته باشند، شاهد پیروزی را در تمام مراحل می توانند در آغوش بکشند. معمولاً دیگران به سختی آنها را درک می کنند، اما چنانچه روحیه آنها شناخته شود، آن وقت متوجه می شوند که دوستانی ثابت قدم پیدا کرده اند!

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢۱ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

شما در زندگی به چه رنگی علاقه مند هستید ؟ سعی می کنید در لباس هایی که می پوشید و همچنین در دکوراسیون منزل و اطاق خود از چه رنگهایی بیشتر استفاده کنید ؟ آیا می دانید انتخاب رنگ ارتباط بسیار نزدیکی با شخصیت افراد دارد ؟آنچه در زیر می خوانید می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد اما فراموش نکنید که نتیجه آن در رابطه با شخصیت شما صد در صد نیست و نوع شخصیت شما را یک روانشناس با تست های تخصصی تعیین خواهد کرد ولی مطلب ذکر شده در زیر کمک زیادی به شما در این رابطه خواهد کرد .
سیاه:
سیاه رنگی مطلق است که در فراسوی آن، زندگی تمام می شود.سیاه یعنی نه، که نشانه ای از ترک عشق و انصراف از فعالیتهای جمعی است.ب

ه معنی نیستی، ناامیدی به آینده و سکوتی ابدی است و حس سنگینی را به افراد القا می کند.تأثیر خوبی بر مزاج ندارد و در کودکان هم اثرات منفی دارد.دوستداران رنگ سیاه معمولا” خسته و افسرده اند.اگر خسته نباشند، ناراضی اند.اگر ناراضی نباشند، مغرورند.اگر مغرور نباشند، انکار می کنند.

اگر انکار نکنند هم ناراضی اند، هم مغرور، هم خسته و هم انکار می کنند اما احتمالا” خودشان هم خبر ندارند.
طرفداران سیاه زیاد هم ناامید نشوند چون از طرفی دیگر سیاه نمادی از آبرومندی و شرافت است(دیده اید ماشین های شیک و کلاس بالا معمولا” سیاه و براقند).
قهوه ای:
آدمهای قهوه ای را بدون قسم خوردن می توان باور کرد، یعنی حرفشان سند است.اما طرفداران این رنگ معمولا” آواره اند(جالب است بدانید که رنگ مورد علاقه آوارگان جنگ جهانی دوم، قهوه ای بوده است).قهوه ایها یا یک بیماری جسمی جدی دارند و یا مشکلی که به نظر آنها غیر قابل حل است، پس این افراد از نظر جسمی و روحی در خطرند.
خاکستری:
خاکستری را در کهنسالان و خانه سالمندان باید پیدا کرد.این افراد معمولا” غمگینند و محافظه کار و حتی اگر آهنگی گوش کنند(اگر خجالت نکشند)، غمگین است(مثلا” مثل اینکه ایرانیها داریوش گوش کنند)، مثل اینکه به آنها گفته اند خوشی بی خوشی.
قرمز:
قرمز پسندها پر از شوق زندگی، عاشق و مبارزه طلب، پرتکاپو و شجاع، اهل معاشرت، شلوغ و پر سروصدا هستند.ظاهرا” نیرویشان تمام نشدنی است، خوب مشت می زنند و کتک خورهای خوبی هم هستند.در مجموع و خلاصه اینکه برونگرا هستند.قرمز باعث افزایش نبض و فشار خون می شود.(هر چی باشه پرسپولیسه دیگه)
آبی:
آبی ها خلاقند و همیشه فکرهای تازه می کنند، مورد احترام، آرام و دوست داشتنی هستند و احساساتشان را خوب کنترل می کنند.

عاشق تنهایی، احساساتی و ملایم اند.نماد ابدیت و عمق و کمال گرایی است.

از ویژگیهای افراد آبی دوست صلح، مهربانی و هماهنگی است.(طرفداران آبی به خودشون نگیرند، همیشه و همه جا استثنا هست).این رنگ سبب کاهش نبض و فشار خون می شود.
سبز:
آدمهای سبز مذهبی اند.در انجمنهای خیریه یا بیمارستان یافت می شوند!!!مضطرب و انعطاف پذیرند.اگر دنبال شریک(البته شریک تجاری نه زندگی) می گردید سعی کنید سبز باشد(نه اینکه رنگ پوستش سبزه باشد).رنگی مقدس است.سبزها اصلاح گرند و بسیار علاقه به نصیحت کردن دارند.کوشش و پشتکار عجیبی دارند.
زرد:
آدمهای زرد بر خلاف نظر عموم بیمار و رنجور نیستند و منتظر خوشبختیهای بزرگند.آرام و قرار ندارند.توسعه طلب و اهل اختراعند.گاهی حسود و معمولا” بلند پرواز.
بنفش:
بنفش دوستها صمیمی و حساسند وذوق عارفانه دارند.گاهی آنقدر صمیمی می شوند که قضاوت و تصمیم درست نمی توانند بگیرند.
نارنجی:
نارنجی پسندها اهل مسابقه و سلطه طلبند و سرشار از آرزوهای دور و درازند.
ارغوانی:
ارغوانی ها پایشان روی زمین است و سر و فکرشان در ابرها پرواز می کند(البته فکر بد نکنید!!).عاشق دین و عرفان اند.اندیشمند و عاشق مناظره و اثبات حقایق، اما هنوز معلوم نیست که چرا یک دفعه از این رو به آن رو می شوند و بنابراین اصلا” به فکر پیش بینی آنها نباشید.
تغییر رنگ محبوب با گذشت زمان امری طبیعی است اما اگر ناگهانی باشد بحث برانگیز و عجیب است.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢٠ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

اصطلاح‌ «سکته‌ مغزی‌» وضعیتی‌ را توصیف‌ می‌کند که‌ در آن‌، جریان‌ خون‌ یک‌ قسمت‌ از مغز در اثر یک‌ لخته‌ خونی‌ یا یک‌ رگ‌ خونی‌ پاره‌ شده‌، به‌طور ناگهانی‌ و جدی‌ مختل‌ می‌شود. انتقال‌ سریع‌ بیمار به‌ بیمارستان‌ بسیار حیاتی‌ است‌. اگر سکته‌ مغزی‌ به‌ دلیل‌ لخته‌ روی‌ داده‌ باشد، می‌توان‌ با دادن‌ دارو، وسعت‌ صدمه‌ مغزی‌ را محدود و روند بهبود را سریع‌تر کرد. سکته‌ مغزی‌ به‌طور شایع‌تر در سنین‌ بالا و نیز در افرادی‌ که‌ دچار فشار خون‌ بالا یا برخی‌ دیگر اختلالات‌ گردش‌ خون‌ هستند، رخ‌ می‌دهد. آثار سکته‌ مغزی‌ وابسته‌ به‌ حجم‌ و بخشی‌ از مغز است‌ که‌ دچار آسیب‌ شده‌ است‌. در برخی‌ موارد، این‌ وضعیت‌ می‌تواند کشنده‌ باشد؛ با این‌ حال‌، اکثر افراد پس‌ از سکته‌ مغزی‌، به‌طور کامل‌ بهبود پیدا می‌کنند.تشخیص‌

ممکن‌ است‌ موارد زیر وجود داشته‌ باشند:

مشکلاتی‌ در تکلم‌ و بلع‌

اگر از بیمار بخواهید که‌ دندان‌های‌ خود را نشان‌ دهد، تنها یک‌ طرف‌ صورت‌ حرکت‌ خواهد کرد و یا حرکت‌ (دوطرف‌) یکسان‌ نیست‌.

از دست‌ دادن‌ قدرت‌ یا حرکت‌ در اندام‌ها

سردرد شدید و ناگهانی‌

وضعیت‌ ذهنی‌ منگ‌ و هیجان‌زده‌ که‌ می‌تواند با مستی‌ اشتباه‌ گرفته‌ شود.

از دست‌ رفتن‌ هوشیاری‌ به‌طور ناگهانی‌ یا تدریجی‌

اهداف‌

باز نگه‌ داشتن‌ راه‌ تنفسی‌

فراهم‌ کردن‌ شرایط‌ انتقال‌ فوری‌ بیمار به‌ بیمارستان‌هشدار!

اگر بیمار بی‌هوش‌ است‌، راه‌ تنفسی‌ را باز و تنفس‌ را کنترل‌ کنید؛ آماده‌ باشید تا در صورت‌ لزوم‌، احیای‌ تنفسی‌ و ماساژ قفسه‌ سینه‌ را آغاز کنید . اگر بیمار نفس‌ می‌کشد، وی‌ را در وضعیت‌ بهبود قرار دهید. با مرکز اورژانس‌ تماس‌ بگیرید و آمبولانس‌ درخواست‌ کنید. تا زمان‌ رسیدن‌ نیروهای‌ امداد پزشکی‌، علایم‌ حیاتی‌ (سطح‌ پاسخ‌دهی‌، نبض‌ و تنفس‌) را کنترل‌ و ثبت‌ کنید.


احتیاط‌!

چیزی‌ برای‌ خوردن‌ یا نوشیدن‌ به‌ بیمار ندهید چون‌ سکته‌ مغزی‌ می‌تواند عمل‌ بلع‌ را با مشکل‌ روبه‌رو کند.۱) اگر بیمار هوشیار است‌، به‌ او کمک‌ کنید تا دراز بکشد به‌ طوری‌ که‌ سر و شانه‌هایش‌ مختصری‌ بالاتر از تنه‌، روی‌ چیزی‌ تکیه‌ کند. سر او را به‌ سمت‌ مبتلا خم‌ کنید و یک‌ حوله‌ روی‌ شانه‌ او قرار دهید تا هرگونه‌ ترشحی‌ را جذب‌ کند. با مرکز اورژانس‌ تماس‌ بگیرید و آمبولانس‌ درخواست‌ کنید.

۲) هر لباسی‌ را که‌ ممکن‌ است‌ تنفس‌ بیمار را دچار اختلال‌ کند، شل‌ کنید. همچنان‌ به‌ بیمار اطمینان‌ خاطر بدهید. علایم‌ حیاتی‌ (سطح‌ پاسخ‌دهی‌، نبض‌ و تنفس‌) را تا رسیدن‌ نیروهای‌ امداد پزشکی‌، کنترل‌ و ثبت‌ کنید.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢٠ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

افراد زیادی هستند که برای شناخت دوست، همسر آینده و یا شریک تجاری آینده، انواع و اقسام کتاب‌های روانشناسی را زیر و رو می کنند. اگر شما هم از این گروه هستید، این مقاله را بخوانید تا با یک نگاه به بشقاب غذا، او را بشناسید!

طرفداران گوشت کبابی

افراد علاقه‌مند به این گونه غذاها معمولا سنت‌گرا و کلاسیک هستند. بیشتر اوقات حتی نیاز ندارند که به منوی رستوران‌ها نگاهی بیندازند چون دقیقا می‌دانند چه غذایی را انتخاب می‌کنند. انتخاب یک پرس غذای گوشتی کباب شده که رنگی تیره دارد و درواقع حسابی برشته شده‌است، بیانگر این است که این افراد معقول و واقع بین هستند. این آدم‌ها نیازمند داشتن ثبات مالی، شغلی و خانوادگی‌اند تا از زندگی رضایت داشته باشند. می‌توانید به‌طور مشخص به آنها اعتماد کنید و در صورت نیاز از نقطه نظراتشان بهره‌مند شوید. این افراد دوست ندارند کسی را مایوس کنند و از طرفی دلشان نمی‌خواهد از سوی دیگران ناامید شوند.

پلو، پاستا، نان

کسانی که در منوی رستوران‌ها در جست‌وجوی انواع پاستا هستند یا به مصرف برنج و نان خیلی اشتیاق دارند، در یک گروه قرار می‌گیرند. به‌طور کلی افرادی که به خوردن غذاهای حاوی هیدرات‌های کربن علاقه‌مندند و در انجام هر کاری زیاده‌روی می‌کنند بنابراین لازم است انرژی از دست رفته‌شان را از راه هیدرات‌های کربن به دست آورند. آنها عاشق این هستند که خودشان را وسط معرکه و کارهای هیجان‌انگیز پرتاب کنند اما بعد از مدتی می‌فهمند که در این کار زیاده‌روی کرده‌اند و زندگی‌شان نامتعادل و پردغدغه می‌شود. مصرف بیش از حد هیدرات‌های کربن می‌تواند نشانه عدم تعادل و کمبود آرامش باشد.

عاشقان سبزیجات

خیلی از مواقع پیش می‌آید که وقتی به رستوران می‌رویم به عنوان پیش‌غذا سالاد سفارش می‌دهیم اما افرادی هم هستند که سالاد را به عنوان غذای اصلی انتخاب می‌کنند. این افراد نادر به خوردن غذاهای خام، برگ‌دار و سبزیجات علاقه فراوانی دارند و متخصصان تغذیه همواره آنها را به دلیل انتخاب رژیم غذایی مناسب تحسین می‌کنند. خوردن مقدار زیادی سبزیجات نشان دهنده سلامت و داشتن فکر آزاد است. چنین افرادی مشغولیت ذهنی ندارند و به بهتر شدن زندگی‌شان فکر می‌کنند. احتمالا از جدیدترین اخبار مربوط به سلامتی باخبرند و در این زمینه یک گام جلوتر از بقیه قرار دارند. یک فرد عاشق سبزیجات معمولا اجتماعی است و به جامعه با دید روشنفکرانه‌ای نگاه می‌کند.

یک دنیا شیرینی

بعضی از آدم‌ها آن‌قدر شیرینی دوست دارند که بیشتر از غذای اصلی به دسر‌ها فکر می‌کنند. آنها احتمالا خلق و خوی مطبوعی دارند و خوش مشرب هستند ولی ممکن است زندگی در نظرشان چندان شیرین نباشد. به همین دلیل تلاش می‌کنند تا از راه خوردن غذاهای شیرینی به تجربه زندگی شیرین گریزی بزنند. هنگامی که این افراد خندان و خوشحال مشغول خوردن دسرهای مورد‌علاقه‌شان هستند از همنشینی با آنها لذت ببرید اما توجه داشته باشید که اگر هیجانات درونی‌شان آزاد شود و ضمن خوردن شام یا ناهار مکالمات بدون استرسی داشته باشند، به احتمال زیاد دیگر دلشان نمی‌خواهد که احساساتشان را در لابه لای دسرهای رنگارنگ دفن کنند.

دوستداران غذاهای سوخته و برشته

افرادی که انواع غذاهای سرخ و برشته شده مانند مرغ سوخاری و سیب زمینی سرخ کرده را سفارش می‌دهند، ممکن است نسبت به زندگی شور و اشتیاق کمی داشته باشند. این افراد معمولا خسته و کسل هستند و وقتی آنها را می‌بینید، شاید پژمرده و بی‌رمق به نظر بیایند و گفته‌هایشان بی‌معنی باشد. انتخاب غذاهای سرخ شده‌ای که رنگ قهوه‌ای دارند نشان دهنده داشتن نوعی از زندگی است که به تعمیر و باز‌سازی مجدد نیاز دارد و باید به این زندگی رنگ و عصاره جوانی تزریق کرد. این افراد به سادگی غذاهای بی‌دردسری را انتخاب می‌کنند که زود آماده می‌شوند و در زندگی هم ممکن است راه‌های ساده را برگزینند و در فکر پیدا کردن انگیزه‌هایی برای بهتر شدن زندگی‌شان نباشند.
در پایان باید گفت با وجود اینکه این مقاله هرگز راهی مطمئن وقطعی برای پی بردن به پیچیدگی‌های طبیعی افراد نیست، انتخاب غذاهای مختلف می‌تواند بخشی از شیوه زندگی افراد مختلف را نشان دهد و بیانگر این باشد که آدم‌ها تا چه حد به سلامت خودشان اهمیت می‌دهند، دیدگاهشان نسبت به جامعه چیست، وضعیت عاطفی‌شان چگونه است و خط مشی زندگی آنها چطور تعریف شده است. در واقع یک بشقاب درست مثل پنجره کوچکی است که ما را به افکار درونی هر فرد نزدیک می‌کند.
منبع : مجله همشهری

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |

یک تحقیق علمی در رابطه با ساندویچ نشان می دهد روش خوردن شما می تواند بیانگر احساسات درونی شما باشد .
ـ کدام یک از روش های زیر را برای خوردن ساندویچ در نظر می گیرید ؟
ـ ساندویچ خود را به قطعات کوچک تر تقسیم می کنید ؟
ـ ساندویچ خود را دو لقمه می کنید ؟
ـ ساندویچ خود را آرام و با اشتهایی وصف ناپذیر می خورید ؟
ـ همیشه ساندویچ خود را نصف کرده و باقی مانده را در بشقاب می گذارید؟
ـ ساندویچ خود را کاملاْ باز کرده و محتویات آن را تنها با تکه ای نان می خورید ؟
۱) چنانچه ساندویچ خود را به قطعات کوچک تر تقسیم می کنید :
فردی منظم ، حساس ، دقیق و عاطفی هستید . در واقع نظم در زندگی شما حرف اول را می زند . دیگران به خوبی می دانند که از چه جایگاهی باید با شما وارد سخن شوند . گذشت شما در زمینه های مختلف زبانزد خاص و عام است . صبر و استقامت از دیگر ویژگی های شماست . دیگران برای انجام کارها و رفع نیازهای روزمره خود روی شما حساب می کنند .
۲) چنانچه ساندویچ را دو لقمه می کنید :
شما ظاهراْ فردی عجول و نسبتاْ خشن بوده و این خصوصیت راحتی در غذا خوردن را نیز نشان می دهد . ظاهراْ خیلی از خودتان مطمئن هستید و می توان گفت که در اکثر اوقات به خاطر عجول بودنتان بدون مشورت با دیگران تصمیم می گیرید که در بسیاری از موارد عواقب آن را نیز متحمل می شوید . معمولاْ شما فرصت رسیدگی به حرف و سخن دیگران و یا حتی خود را ندارید ، که این نیز ناشی از همان عجول بودن ذاتی شماست .
۳) چنانچه ساندویچ خود را آرام و با اشتهایی وصف ناپذیر می خورید :
به راحتی با دیگران دوست می شوید و خوشرو و دست و دلباز هستید و به رای و نظر فرد مقابل احترام می گذارید و از درگیر شدن با اطرافیان پرهیز می کنید ، آرامش خاصی دارید و دیگران از بودن در کنار شما احساس لذت می کنند .
۴) چنانچه همیشه ساندویچ خود را نصف کرده و باقی مانده آن را در بشقاب می گذارید :
آینده نگری و نگاهی به فردا داشتن از ویژگی های شخصیتی شماست . در هر زمینه ای و برای اقدام در مورد هر مساله ابتدا به عواقب آن اندیشیده و با مروری به آینده حال را برنامه ریزی می کنید . مصمم و هوشیارید و نسنجیده حرف نمی زنید . دیر با کسی دوست می شوید اما دوستی هایتان پایدار است.
۵) چنانچه ساندویچ خود را کاملاْ باز کرده و محتویات آن را تنها با تکه ای نان می خوردید :
شخصیتی قابل احترام دارید . سعی می کنید هیچ گاه به دنبال کارهای بیهوده نروید . نگاه گیرا و نافذ شما می تواند مخالفانتان را به سرعت سر جای خودشان بنشاند . بخش بسیار قوی و ممتاز شخصیت شما آن است که قادرید از جنبه های ناچیز و مادی فراتر رفته و ماورای آن ها را نیز ببینید . انرژی شما برای یافتن دوستان جدید و کم نظیر نیز مثال زدنی است . در حل مشکلات بسیار ماهر و زبر دست بوده و عاشق رقابت سالم با دیگران هستید .

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |

یک کارخانه بستنی سازی، تحقیقی مربوط به مزه شناسی انجام داده است. این تحقیق نشان داده است که چطور مزه های بستنی که ما برای خوردن ترجیح می دهیم شخصیت ما را نشان می دهد. این تحقیق را دکتر آلن. آر. هیرش دبیر عصب شناسی بنیاد پژوهش و درمان مزه و بو در شیکاگو انجام داده و نشان داده است که چطور مزه بستنی اسرار شخصیت ما را هویدا می کند. البته نتایج این تحقیق علمی، به درد میز غذا و مغازه بستنی فروشی هم می خورد. این جور جاهاست که می شود آدم ها را شناخت! ...
از بین مزه های زیر، بستنی مورد علاقه تان را انتخاب کنید و ببینید که چطور آدمی هستید:
۱) وانیلی،
۲) شکلات،
۳) گردویی،
۴) موز،
۵) توت فرنگی
۶) تکه های شکلات.
اگر بستنی وانیلی دوست دارید، شما سرشار از رنگ زندگی، پرانگیزه و ریسک پذیر هستید و اهداف عالی و انتظارات بالایی از خودتان در زندگی دارید. همچنین شما از روابط خانوادگی نزدیک لذت می برید. یک انسان اجتماعی که زندگی پرجنب و جوشی دارد. نفوذ پذیر، پرمعنا، ایده آلیست. (نمونه معمول: یک همسر خانه دار دلباخته)
اگر بستنی شکلاتی دوست دارید، شما سرزنده، خلاق، پرشور، خونگرم، خوش ذوق و ستاره هر مهمانی هستید. طرفداران شکلات معمولا در مرکز توجهات قرار دارند و ممکن است از زندگی روزمره خسته شوند. خوش لباس و برونگرا هستند و به سادگی تحت تاثیر قرار می گیرند. پیرو شهودی هستند و از روابط صمیمی لذت می برند. (نمونه معمول: زنانی که به ویژگی های زنانه معروفند، مردانی که به ویژگی های مردانه معروفند)
اگر بستنی گردویی دوست دارید، آدمی منظم، کمال گرا، محتاط، جزئی نگر، باوجدان، اخلاق گرا و از نظر مالی محتاط هستید. همچنین شخصیتی علاقه مند به رقابت، مبارزه طلب در ورزش و مسوول دارید.
(نمونه معمول: افراد اجرایی)
اگر بستنی موزی دوست دارید، آسانگیر هستید، ولخرجید، صادق و همدل هستید. (نمونه معمول: شوهر، همسر، پدر و مادر و یا فرزند ایده آل)
اگر بستنی توت فرنگی دوست دارید، خجالتی هستید اما احساساتی قوی دارید. شکاک، جزئی نگر، یکدنده و درونگرایید و به خودتان مرتب ایراد می گیرید. به راحتی ممکن است احساس گناه کنید، شکننده هستید، ناامیدید و اعتماد به نفس پایینی دارید. (نمونه معمول: کارمند، روزنامه نگار)
اگر بستنی با تکه های شکلات دوست دارید، دست و دلباز، رقابت گرا و چیره دست هستید. در موقعیت های اجتماعی خوش برخوردید، انگیزه دارید و کارآمدید. یک انسان آینده نگر و غالب هستید. از برآوردن نیاز دیگران لذت می برید، آدم پرتلاش و کوششی هستید و تحمل شکست را ندارید. (نمونه معمول: رهبران صنایع، کسانی که در مدرسه رای بالا می آورند)
تحقیق مزه شناسی شامل بخش دیگری هم می شود که نشان می دهد طرفداران کدام مزه ها بهترین زوج را تشکیل می دهند. در ستون سمت راست، مزه مورد علاقه تان را پیدا کنید و ببینید که با چه کسانی ممکن است کنار بیایید.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |

در بررسی هایی که بر روی شکل ابروها و رابطه آن ها با شخصیت انسان انجام گرفته است، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که اشکال مختلف از ابرو با شخصیت صاحب آن ارتباط دارد. در اینجا به چند شکل از ابروها و رابطه آنها با شخصیت افراد اشاره می شود:
- ابروهای نرم و کم پشت نشانه ناپختگی و بی تجربگی است.
- ابروهای پرپشت نشانه تحرک زیاد و پرانرژی بودن است.
- ابروهای بلند نشانه ثبات شخصیت و تلاش و کوشش فراوان است.
- ابروهای کوتاه نشانه عدم استواری و خیالاتی بودن است.
- ابروهای پیوسته نشانه حساس بودن است.
- ابروهای دور از هم نشانه ضعف و انزوا طلبی و ناپختگی است.
- ابروهای نزدیک به چشم ها نشانه اراده قوی و تمرکز ذهن است.
- ابروهای صاف نشانه شخصیت محکم و لجباز است.
- ابروهای کمانی نشانه نیرو و نشاط و گرمی است.
-ابروهایی که انتهای آنها به سمت بالاست نشانه جرات و نشاط و شادمانی است.
- ابروهایی که انتهای آن افتاده است نشانه پیچیدگی شخصیت و اضطراب است.
بطور کلی می توان گفت:
ـ ابروهای پرپشت: نشانه فعالیت، ابروهای بلند: نشانه اراده، ابروهای بالا: نشانه جرات، ابروهای کمانی: نشانه گرمی و اشتیاق است.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |

محققان انگلیسی طی تحقیقات گسترده ای نشان دادند که بین شخصیت افراد و موسیقی مورد علاقه آنها ارتباط نزدیکی وجود دارد.
این تحقیقات توسط محققان دانشگاه “Heriot-Watt ” صورت گرفته و به اعتقاد آنان یکی از بزرگترین تحقیقاتی است که در این زمینه انجام شده است.
محققان برای انجام این آزمایش از بیش از ۳۶ هزار نفر از افراد در جهان درخواست کردند تا ۱۰۴ نوع موسیقی را به سلیقه خود ارزشگذاری کرده و در عین حال از خصوصیات اخلاقی آنها نیز تحقیق به عمل آوردند.
علاقمندان موسیقی کلاسیک دارای شخصیت خجالتی و هواخواهان موسیقیهای پر سر و صدا دارای خصوصیاتی آرام بوده و با خود به راحتی کنار می آیند. در عین حال هر دو گروه از افراد در صفت خلاقیت و غیر اجتماعی بودن مشابه بودند.
نتایج نشان می دهد که علاقمندان موسیقی کلاسیک دارای شخصیت خجالتی و هواخواهان موسیقیهای پر سر و صدا دارای خصوصیاتی آرام بوده و با خود به راحتی کنار می آیند. در عین حال هر دو گروه از افراد در صفت خلاقیت و غیر اجتماعی بودن مشابه بودند.
به گفته محققان تا به حال تصور جامعه بر این بود که طرفداران موسیقیهای هوی متال تفکرات نابود کننده برای خود و جامعه دارند اما نتیجه این تحقیقات نشان داد که این افراد کاملا احساساتی و دل نازک هستند.
این مطالعه همچنان در حال انجام بوده و محققان در راستای تکمیل تحقیقات خود در جستجوی افرادی هستند که در تست آنلاین آنها شرکت کرده و به اطلاعات آنها بیفزایند.

منبع : مهر

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |

▪ ویژگی های شخصیت حساس
۱) آشنایی: حساس هاآشناها را به ناآشناها ترجیح می دهند. آنها با عادت، تکرار و یکنواختی، سازگاری دارند.
۲) توجه به دیگران: حساس ها به نظر دیگران درباره خودشان عمیقاً توجه دارند، و برایشان بسیار مهم است که دیگران راجع به آنها چگونه می اندیشند.
۳) احتیاط: در ارتباط با دیگران بسیار محتاطانه عمل می کنند. از قصاوت عجولانه خودداری می ورزند.
۴) رعایت جانب ادب: شخصیت حساس، به معنای واقعی کلمه راعی ادب است.
۵) وظیفه شناسی: حساسها اگر بدانند از آنها چه انتظاری می رود، چه باید بکنند و چگونه با دیگران تماس برقرار نمایند. در حد عالی خود ظاهر می شوند.
۶) آنها به سادگی افکار خود را با دیگران ، حتی با کسانی که به خوبی آنها را می شناسند، در میان نمی گذارند.
▪ همسر مناسب شخصیت حساس
وظیفه شناس ها ، با اعتماد به نفس ها و نمایشی ها می توانند همسر مناسبی برای حساس ها به حساب آیند. شخصیت ماجراجو بدترین گونه شخصیتی برای همسر حساس است، زیرا از خطر و ماجواجویی استقبال می کند.
▪ کنار آمدن با شخصیت حساس
شخصیت حساس را با تمام ویژگی هایش بپذیرید، او را شکنجه احساسی نکنید، نخواهید که برای راضی کردن شما به هر سازی که می زنید برقصد؛ با او سازش کنید. در برخورد با ناشناخته ها به شخصیت حساس کمک کنید، با او به اجتماعات و گردهمایی ها بروید. با او حرف بزنید، به او بگویید برای یافتن راه حلی جهت برخورد با مشکل او علاقه مند هستید.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |

تعجب نکنید یک پرسش ساده دارم، شما چه جوری سلام می کنید؟ و دیگران چگونه به شما پاسخ می دهند؟ گرم و صمیمی، آرام و باتردید، بشاش اما با لبخندی ظاهری، سرد و محتاط و...
اما من می خواهم قبل از هرچیز، به این نکته اشاره کنم که برای سلام کردن، به نظرمی رسد ابتدا باید "دیگری" را "دید" و احساس کرد. یعنی، پذیرفتن فرد خاصی به جز خودت.
اما وقتی دیگری را ندیدی یعنی واقعا او را احساس نکردی، سلام ات هم آن قدرگرم نیست که بردل بنشیند و شما موفق نمی شوید یک ارتباط انسانی و دوستانه با دیگران برقرارکنید. بنابراین پاسخی که می گیرید، صوری و صرفا یک وظیفه تلقی می شود.
به هرحال، قطعا حال و هوای دیگری نیز درپاسخگویی به شما مهم است. اما شما چون با سلام گفتن خود ارتباطی را آغاز می کنید، توان این کار را دارید که دیگری را از درگیری با درون و ذهنیت اش آزاد کرده و به دنیای خوب و سرشار از زندگی خود وارد کنید؛ حتی اگر تنها برای لحظاتی این اتفاق، شکل گیرد.
البته،واقعیت این است که شما با توجه به شناختی که از طرف مقابل تان دارید، به او سلام می کنید. شما می توانید سلامی سطحی کنید یا سلامی از روی همدردی بگویید و یا اینکه با سلامی واقعی که همراه با آرامش است حضورخود را اعلام کنید.
برای مثال، وقتی با کسی روبرو می شوید که از او هیچ شناخت قبلی ندارید، محتاطانه سلامی فقط از روی ادب می کنید. اما اگر بدانید طرف مقابل تان یک مشکل حل نشدنی جسمی یا روحی دارد، سلام شما نوعی همدردی را نیز همراه دارد.
بنابراین، میزان، نوع شناخت و یا نبود آن بر چگونگی سلام شما تاثیرگذار است.اما من می خواهم همین را بگویم که چرا خود را از این مسایل فارغ نکنیم و با قدری آزادمنشی، همدردی انسانی و به دور از این گونه نگاه های خاص، باسلامی گرم و صمیمی حضور آرام بخش خودرا نمود نبخشیم.
اولین سلام خود را به خاطردارید؟ آن را وقتی به زبان آوردید که پا به این دنیا گذاشتید، زمان تولد، سلامی که هرگز تکرارنخواهد شد. یک بار برای همیشه.
اگر دقت کنید این سلام مفاهیم زیادی را به شما می آموزد. این سلام را هرگز نباید فراموش کنید چرا که همواره به شما نکته مثبتی را گوشزد می کند؛ اینکه یک عمر بیشتر ندارید، پس حواس تان را جمع کنید که حد اکثر رضایت خاطر را به دست آورید. اینکه هیچ چیز ارزش ندارد که شاید به دلیل برخی ذهنیت ها و پیش داوری های فکری و احساسی، به دیگران بی احترامی کنیم یا فضای ناخوشایندی برای ادامه ارتباط ایجاد کنیم.
هرنوع ارتباط خوبی، بی تردید احساس رضایت و شادمانی به شما می بخشد. از کنار این مسئله به سادگی نگذرید و آن را جدی بگیرید. دقیقا ما می توانیم در مواردی که نتایج برخوردهایمان به نحوه رفتارخودمان برمی گردد، توجه بیشتری داشته باشیم.
بنابراین، اگردیگری را تنها به عنوان یک انسان، به دور از هرپیش زمینه ذهنی"ببینیم" و"حس" کنیم، مسیری مثبت را با یک سلام ساده و واقعی برای ارتباطی ثمربخش هموار می کنیم.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |


کسانی که به طرف عقربه های ساعت امضاء می کنند ،انسانهای منطقی هستند .

کسانی که بر عکس عقربه های ساعت امضاء می کنند ،دیر منطق را قبول می کنند و معمولاً غیر منطقی هستند .

کسانی که از خطوط عمودی استفاده می کنند لجاجت و پافشاری در امور دارند .

کسانی که از خطوط افقی استفاده می کنند انسانهای منظمی هستند .

کسانی که با فشارامضاء می کنند ، در کودکی سختی کشیده اند .

کسانی که پیچیده امضاء می کنند آدمهای شکاکی هستند .

کسانی که در امضای خود اسم و فامیل می نویسند خودشان را در فامیل برتر می دانند.

کسانی که در امضای خود فامیل می نویسند دارای منزلت هستند .

کسانی که اسمشان را می نویسند و روی اسمشان خط می زننداحتمالاً شخصیت خود را نشناخته اند.

کسانی که به حالت دایره و بیضی امضاء می کنند ، کسانی هستند که می خواهند به قله برسند

زندگی قصه مرد یخ فروشی است که ازاو پرسیدند: فروختی؟ گفت: نخریدند،تمام شد

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |

مطالعه و تحلیل دست خط افراد، دانشی کهن است که اولین بار در حدود ۳۰۰۰ سال پیش توسط چینی ها توسعه یافت. به گفته کارشناسان این علم، دست خط اشخاص در واقع به طور مستقیم از شخصیت منحصر به فرد و شیوه خاص تفکر آنها حکایت می کند. علم شناخت شخصیت از روی دست خط حداقل از ۳۰۰ ویژگی گوناگون دست خط در دیدگاه تحقیقاتی خود استفاده می کند.
دست خط اشخاص و مکان آن روی صفحه، انگیزه های منحصر به فرد یک انسان را توصیف می کند. مغز انسان علامت هایی را از ماهیچه ها به ابزار نوشتاری می فرستد. همان طور که گفتیم، دست خط حداقل ۳۰۰ ویژگی گوناگون دارد که به اصلی ترین آنها که حاوی اطلاعات جالب شخصیتی است، می پردازیم.
▪ جهت دست خط : دست خط های مایل به سمت راست نشان دهنده صمیمی بودن، نافذ بودن، دوست داشتنی بودن و حامی بودن نویسنده آن است.
اما دست خطی که صاف و محکم باشد، نشان دهنده استقلال نویسنده است. دست خط هایی که به سمت چپ متمایل هستند نیز عاطفی و احساسی بودن نویسنده را نشان می دهند.
▪ اندازه دست خط: اشخاصی که درشت می نویسند، معمولا اجتماعی و برون گرا بوده واز اعتماد به نفس بالایی برخوردارند. اما خصوصیات شخصیتی افرادی که ریز می نویسند، به طور دقیق برخلاف کسانی است که درشت می نویسند. اشخاصی که ریز و نازک می نویسند، به آسانی روابط اجتماعی با دیگران برقرار نمی کنند.
▪ فشار آوردن روی کاغذ هنگام نوشتن: کسانی که در حین نوشتن فشار زیادی به کاغذ می آورند، اشخاصی متعهد هستند که همه چیز را خیلی جدی می گیرند. اما اگر فشار روی کاغذ بسیار زیاد است، آن فرد احتمالا خیلی عصبی است و عکس العمل سریعی نسبت به انتقادهایی که به او می شود نشان می دهد، حتی اگر این انتقادها از سوءنیت نباشد. اما فشار کم روی صفحه کاغذ هنگام نوشتن نشان دهنده حساسیت و عاطفه نویسنده نسبت به دیگران است.
▪ فضای خالی میان کلمات: چنانچه میان کلمات فاصله زیادی وجود داشته باشد، نشان دهنده این است که نویسنده به دنبال فضایی برای تنهایی است. اما اگر فاصله یا فضای میان کلمات کم یا باریک باشد، نشان می دهد نویسنده دوست دارد با دیگران ارتباط داشته باشد. به ویژه اگر این اشخاص در نوشتار خود دقت نداشته باشند، نشان می دهد که اشخاصی مزاحم و شلوغ کن برای اطرافیان شان هستند.
▪ فاصله میان خطوط: چنانچه فاصله میان خطوط زیاد باشد، نشان دهنده این است که اشخاص دوست دارند به عقب برگردند و نگاه عمیق تری داشته باشند. فاصله کم میان خطوط نیز نشان می دهد که نویسنده خونسردی خود را در هنگام فشار کاری حفظ می کند و در نهایت به نتیجه خوبی دست می یابد.
▪ حاشیه کاغذ: هر کدام از حاشیه های کاغذ مفهومی دارند. حاشیه سمت چپ نشان دهنده وابستگی فرد به ریشه ها و خانواده است. حاشیه سمت راست نشان دهنده وابستگی به اشخاص دیگری به جز اعضای خانواده است. بالای صفحه نیز اهداف و آرزوها قرار دارند و در پایین صفحه انرژی، انگیزه و عملکرد قرار می گیرند. فاصله زیاد از حاشیه سمت چپ نشان دهنده علاقه نویسنده به ادامه دادن است. اگر فاصله از حاشیه سمت چپ کم باشد، نشان دهنده احتیاط نویسنده است. فاصله کم از سمت راست کاغذ نشان دهنده خونسردی و اشتیاق برای نوشتن است. فاصله زیاد از سمت راست کاغذ نیز نشان دهنده ترس از نادانسته هاست.
پس از چینی ها نیز رومی ها به بررسی "علم تحلیل و مطالعه دست خط" پرداختند و به تدریج این علم در بیشتر جوامع و فرهنگ ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دیدگاه جدید در خصوص بررسی دست خط از سوی گروهی از کشیش های فرانسوی ایجاد شد که از سوی اب می کن -که ابعاد کلیدی این علم را در دهه ۱۸۷۰ پس از ۳۰ سال تحقیق تعریف کرد- هدایت شد.
امروزه می دانیم که این علم، ابزار بی نهایت مفیدی برای شناسایی کیفیت و ظرفیت هوش و پتانسیل اشخاص به ویژه در زمینه شغل و پیشبرد ارتباطات است. اگر چه این علم نیز مانند سایر علوم رفتاری به آسانی قابل توضیح نیست، اما هنوز هم به دلیل نتایج خوبی که از کاربرد آن به دست می آید، به طور مستمر به کار رفته و مورد قبول واقع می شود.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |

در شهر تهران از استان تهران.شرایط عبارتند از: 
*داشتن تنها دو دوست دختر
*آشنا نبودن با معنی و مفهوم کلمات دودره-تلکه-تیغیدن و ....
*داشتن روحیه جوانمردی
*مرد بودن !!!!!!!

----------------------------------------------------------

شهر خرم آباد از استان لرستان:شرایط عبارتند از: 
*داشتن باشگاه بدنسازی
*داشتن حداقل یک مقام نائب قهرمانی در مسابقات قویترین مردان ایران
*داشتن عکس یادگاری و امضا از فرامرز خود نگار و محراب فاطمی
*نکته:در صورتی که عضلات شکم شش طبقه باشند امتیاز ویژه محسوب خواهد شد!(5 امتیاز)

----------------------------------------------------------

شهر تبریز از استان آذربایجان شرقی.شرایط عبارتند از:
*تلفظ حرف ق
*ادای کلمات قلقلک و قوز بالای قوز بدون کوچکترین اشتباه!
*دانستن جواب مسئله 2X2 از لحاظ مختلف
*بلد بودن جک های متعدد درباره بچه های تهران
*داشتن مدال لیاقت و شجاعت از اداره فرهنگ و هنر تبریز جهت بستن بمب به کمر و منفجر کردن کامیون حامل جک های صادراتی تبریز به استان های همجوار.

----------------------------------------------------------
شهر زاهدان از استان سیستان و بلوچستان.شرایط عبارتند از:
*توانایی قورت دادن سه کیلو تریاک
*توانایی عبور 20 کیلو محموله مواد مخدر از جلوی مأموران مرزبانی
*داشتن مزرعه خشخاش
*آشنایی دیرینه با عبدالقمر خان قاچاقچی پاکستانی
*دارای رفت و آمد خانوادگی با جمشید هاشم پور!

----------------------------------------------------------
-شهر اصفهان از استان اصفهان.شرایط عبارتند از:
*خوردن موز به صورت دو بار در هفته!
*دست و دلباز بودن
*داشتن حداقل سه بار سابقه دعوت دوستان به شام یا نهار و یا یکبار برگزاری مهمانی فامیلی
*ننازیدن به سی و سه پل و سایر ابنیه تاریخی!
*راستگویی و صداقت!!!

----------------------------------------------------------
شهر آبادان از استان خوزستان.شرایط عبارتند از:
*کوتاه کردن پشت مو و استفاده از عینک آفتابی فقط در صورت لزوم و زیر آفتاب!
*پوشیدن پیراهن و شلوار سفید
*نداشتن هیچ گونه ادعا نسبت به همنشینی با راکی-رامبو-جکی چان-بروسلی و بیل کلینتون
*نداشتن هیچ گونه ادعای مالکیت نسبت به برج ایفل "برج پیزا-مجسمه آزادی و برج میلاد!
*داشتن روحیه راستگویی و حقیقت طلبی 

----------------------------------------------------------
شهر یزد از استان یزد.شرایط عبارتند از:
*توانایی زیستن در آب و هوای خوش.
*آشنایی با اشیائی چون چمن-سبزه-قناری و سایر موجودات زنده ساکن مناطق خوش آب وهوا
*نداشتن روحیه آب زیر کاه و رندی
*ادای حرف های خ و ق بدون تشدید

----------------------------------------------------------

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱۸ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ توسط nOvid نظرات () |

گزینه جد‌ید‌ی است که د‌ر روابط انسانی بی‌تاثیر نبود‌ه و چنانچه د‌رست به کار رود‌، مشکلات زیاد‌ی را حل خواهد‌ کرد‌. مطلب زیر که توسط یکی از انجمن‌های اینترنتی عربی منتشر شد‌ه است، به بررسی انواع رنگ چشم و شخصیت د‌ارند‌گان آن می‌پرد‌ازد‌..


*رنگ چشم سبز
رنگ چشم سبز، نشان د‌هند‌ه آن است که صاحبان آن، شخصیتی قوی و اراد‌ه‌ای بالا د‌ارند‌. د‌ر تصمیم‌گیری‌ها، خیلی محکم عمل می‌کنند‌ و تا حد‌ی خود‌ رای و مغرور نیز هستند‌. این افراد‌، اعتماد‌ به نفس بالایی د‌ارند‌ و تا آخرین توان خود‌ به د‌یگران کمک می‌کنند‌..


*رنگ چشم آبی
د‌ارند‌گان چشم‌های آبی، د‌ارای نگاهی عمیق هستند‌ و شخصیتی حساس د‌ارند‌. این افراد‌ به راحتی فکر و نظر خود‌ را به د‌یگران تحمیل می‌کنند‌..


*رنگ چشم مشکی
صاحبان چشمان مشکی، انسان‌هایی رویایی هستند‌ که د‌ر فضای شاعرانه‌ای زند‌گی می‌کنند‌ و همچنین بسیار د‌ست و د‌ل باز هستند‌. بسیار سعی می‌کنند‌ با هر چه د‌ارند‌ به د‌یگران کمک کنند‌. این افراد‌ همچنین د‌ارای خلق و خوی اجتماعی و احساسات ظریف هستند‌..


* رنگ چشم قهوه‌ای
چشم قهوه‌ای، سمبل مهربانی و محبت است و هر چه تیره‌تر باشد‌ مهر و محبت صاحبش بیشتر است. چشم قهوه‌ای‌ها، بسیار خونسرد‌ند‌ و هرچه را که می‌خواهند‌ به راحتی تصاحب می‌کنند‌.


*رنگ چشم خاکستری
صاحبان چشم‌های خاکستری، د‌و د‌سته هستند‌. یا از شخصیتی آرام برخورد‌ارند‌ و یا شخصیتی عصبی و انقلابی د‌ارند‌، ولی د‌ر مجموع انسان‌هایی سرسخت و سنگین د‌ل هستند‌..


*رنگ چشم عسلی
با وجود‌ اینکه چشم ‌عسلی‌ها، انسان‌هایی خوش قلب هستند‌ ولی با د‌یگران صریح نیستند‌. این افراد‌ همیشه به د‌نبال د‌وست می‌گرد‌ند‌. چشم عسلی‌ها معمولاً از کود‌کی روی پای خود‌ می‌ایستند‌ و د‌وست ند‌ارند‌ به د‌یگران تکیه کنند‌.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱٦ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

به گفته ی روانشناسان همه ما به نحوی تحت تاثیر رنگها هستیم و به عبارت دیگر ( خود ) واقعی مان را با این رنگها نشان می دهیم. برای اسم هر فرد رنگ مخصوصی وجود دارد. که می‌تواند بر زندگی او تاثیر بگذارد.جالب است نه؟! اینکه شما بدانید برای اسمتان رنگ مخصوصی وجود دارد و می‌توانید راز شخصیتی خود را از لا به لای آن دریابید! باید بسیار جالب و هیجان انگیز باشد.پس به موارد زیر به ترتیب ذکر شده کاملا توجه کنید:
رنگهای هماهنگ با ارقام و حروف عبارتند از :
قرمز: 1 ش ج س الف

نارنجی:‌ ‌‌‌2 ت ث ک ب

زرد: 3 ی ل ص ض

سبز: ‌4 و م د ژ

آبی: 5 چ ن ط ظ

نیلی: 6 ح خ ف -

بنفش: 7 ع پ غ -

صورتی: 8 ز ق ه -

طلایی: 9 ر ذ گ -

برای اینکه با چگونگی موضوع آشنا شوید یک مثال می‌آوریم بدین شکل که اسم و فامیل خودرا روی برگه کاغذی می‌نویسید و بر اساس حروف و اعداد ذکر شده برای هر کدام،به رنگ مربوطه دست پیدا می‌کنید.
مثال : اکبر اکبری
الف1 ک2 ب2 ر9 الف1 ک2 ب2 ر9 ی3

سپس اعداد را با هم جمع می‌کنیم:
31=1+2+2+9+1+2+2+9+3
باز هم دو عدد را با هم جمع می‌کنیم:
4=1+3 عدد 4 مربوط به رنگ سبز است.
حال میتوانید مشخصات خود را بخوانید.
صورتی
دارای قدرت جسمی بالایی هستید بخاطر اراده ی بالایی که دارید میتوانید رویاهایتان را به راحتی به واقعیت تبدیل کنید. با مسئولیت ها به راحتی کنار می‌آیید و می‌توانید دیگران را در حل مشکلاتشان راهنمایی کنید.از نظر عاطفی فردی قوی و عمیق هستید.صمیمیت بیش از اندازه با دیگران سخت است.


قرمز

بسیار جاه طلب بوده و گاهی برای رسیدن به اهداف خود ممکن است از دیگران هم مایه بگذارید. قرمز رنگ حیات و جسارت است.همیشه تلاش دارید که آشکارا به فعالیت بپردازید و مورد توجه قرار بگیرید.بسیار خونگرم هستید و بسادگی تحریک می‌شوید. ممکن است در اوج شادی نیز ناگهان و با کوچکترین بهانه ای اخمهایتان در هم رفته و به لاک خود فرو بروید.باید سعی کنید که از انرژی فوق العاده تان در جهت مثبت استفاده کنید.


زرد
بسیار تیز هوش هستید.شخصیتی بسیار خوش بین و فعال دارید. هرگز در ابراز آنچه می‌خواهید بر زبان بیاورید کم نمی آورید.بخاطر زنده دلی ابتکار و مستعد بودنتان در بر قراری ارتباطی خوب با دیگران همیشه دور و برتان پر از دوستان مختلف خواهد بود.با وجودی که روحیه ی بسیار شادی دارید هرگز احساس رضایت نخواهید کرد مگر اینکه شادیهایتان را با دیگران تقسیم کنید.تنها ایرادی که ممکن است داشته باشید قدرت تخیل و تجسم بیش از اندازه تان است که گاهی شمارا در خود غرق می کند!اگر نتوانید انرژی و توانتان را در مسیر درستی هدایت کنید در آخرخواهید دید بیشتر کارهایی که با هدفی مشخص شروع کرده اید ناتمام مانده اند.

طلایی
در هر چیزی فقط حد بالای آن می تواند رضایت خاطر شمارا بر آورده کند. از طرف دیگر رفتار و کلامتان چنان جذابیتی دارد که به ندرت ممکن است کسی با شما آشنا شود ولی شیفته تان نشود. دانش و آگاهی شما نسبت به زندگی غیر قابل توصیف است. به هر چیزی با خوش بینی زیاد نگاه می کنید. می توانید معلم خوبی باشید و تمام تجربیاتتان را به دیگران نیز انتقال دهید.شرایط منفی را می توانید به بهترین موقعیت ها تبدیل کنید.

نیلی
زندگی شما بیشتر به زندگی عارفان شباهت دارد. با عشق و علاقه ای که به پاکی و زیبایی های دنیا دارید می‌توانید توان و شادی فوق العاده ای به افراد افسرده ببخشید .علاوه بر روحیه و شخصیت نوع دوست و انسان پروری که دارید ازیک حس ششم بسیار قوی برخوردارید که از این طریق نیز می‌توانید براحتی از مشکلات مردم با خبر شوید.

سبز
برای شما خیلی مهم است که برنامه روزانه داشته باشید.نظم و انضباط برایتان اهمیت زیادی دارد.بندرت ممکن است زنگیتان آشفته و بی هدف باشد. دیگران اغلب برای گرفتن راهنماییهای جدی نزد شما می‌آیند.برای حل مشکلات دیگران بشدت حرص می‌خورید.تکامل شخصیتی برایتان بسیار حائض اهمیت است و برای وسعت بخشیدن به دانش خود هرگز از آموختن دست بر نمی‌دارید. ترجیح می‌دهید بجای از شاخه ای به شاخه ی دیگر پریدن روی هدف ثابتی به فعالیت بپردازید.

بنفش
عاشق کند و کاو و جستجو در عمق هر پدیده هستید و شاید هم به همین دلیل عشق به علوم ماوراء الطبیعه در شما به حد کافی رشد کرده است.این باعث شده به رشته هایی چون فلسفه روی آورید هیچ اتفاقی را به راحتی قبول نمی‌کنید. مگر آنکه خودتان آنرا شخصا تجربه کرده باشید .برای حل مشکلات نیز راه حل را در درون خود می جویید. عاشق تنهایی هستید و هماهنگ شدن با دیگران کمی برایتان مشکل است.

آبی
به احتمال قوی دیگران شما را شخصی بدون تعارف و غیر تشریفاتی می‌دانند و شاید هم به همین دلیل برایشان جالب توجه هستید.آزادی برایتان ارزش زیادی دارد و هرگز نمی‌توانید در محیطی کار کنید که به شما تحکم شود و یا زیر نظر قرار دارید. اگر این همه دنبال تنوع هستید به این دلیل است که اعتقاد زیادی به حقیقت دارید وبرای همین زندگی با تمام مشکلات و سختی هایش برای شما ارزشی فوق العاده دارد.

نارنجی
شوخ طبعی و بذله گویی بخصوصی را که به ارث برده اید باعث شده محبوب دیگران باشید.دیگران از بودن با شما لذت برده و انرژی مثبت میگیرند.سعی می‌کنید همیشه لیوان را از نیمه پر آن ببینید و با بذله گویی خاص خود محیط را برای انجام کاری مثبت فراهم سازید. آماده کمک به دیگران هستید . رنگین کمان زندگی تان را دوست دارید تا زندگی را برای دیگران نیز زیباتر نمایید.


بسیار جاه طلب بوده و گاهی برای رسیدن به اهداف خود ممکن است از دیگران هم مایه بگذارید. قرمز رنگ حیات و جسارت است.همیشه تلاش دارید که آشکارا به فعالیت بپردازید و مورد توجه قرار بگیرید.بسیار خونگرم هستید و بسادگی تحریک می‌شوید. ممکن است در اوج شادی نیز ناگهان و با کوچکترین بهانه ای اخمهایتان در هم رفته و به لاک خود فرو بروید.باید سعی کنید که از انرژی فوق العاده تان در جهت مثبت استفاده کنید.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱٦ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

من از گلدان کنار پنجره میگویم،

تو از کلاغی که روی درخت قار قار میکند.

چه شباهتی!!

بین صدای تو و کلاغ!!!!!!!!!!!!!!

من از باران میگویم،

تو از چکه ی سقف دستشویی!

چقدر لطیفانه حال همدیگر را می فهمیم!

پس با من حرف نزن!

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/۱٦ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

مردم از درد و نمی ایی به بالینم هنوز
مرگ خود م یبینم و رویت نمی بینم هنوز
بر لب آمد جان و رفتند آشنایان از سرم
شمع را نازم که می گرید به بالینم هنوز
آرزو مرد و جوانی رفت و عشق از دل گریخت
عم نمی گردد جدا از جان مسکینم هنوز
روزگاری پا کشید آن تازه گل از دامنم
گل بدامن میفشاند اشک خونینم هنوز
گر چه سر تا پای من مشت غباری بیش نیست
در هوایش چون نسیم از پای ننشینم هنوز
سیمگون شد موی و غفلت همچنان بر جای ماند
صبحدم خندید و من در خواب نوشینم هنوز
خصم را از ساده لوحی دوست پندارم رهی
طفلم و نگشوده چشم مصلحت بینم هنوز

(رهی معیری) 

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٦ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

یاد ایامی که در گلشن فغانی داشتم
در میان لاله و گل آشیانی داشتم
گرد آن شمع طرب می سوختم پروانه وار
پای آن سرو روان اشک روانی داشتم
آتشم بر جان ولی از شکوه لب خاموش بود
عشق را از شوق بودم خک بوس درگهی
چون غبار از شکر سر بر آستانی داشتم
در خزان با سرو و نسرینم بهاری تازه بود
در زمین با ماه و پروین آسمانی داشتم
درد بی عشقی ز جانم برده طاقت ورنه من
داشتم آرام تا آرام جانی داشتم
بلبل طبعم رهی باشد ز تنهایی خموش
نغمه ها بودی مرا تا همزبانی داشتم
(رهی معیری)

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٦ساعت ٩:٠٥ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

رنگ لباسی که می پوشید زاویای مختلفی از زندگی شما نشان می دهد:قرمز:شخصیتی قوی و احساساتی که از ماجراجویی خوشش می آید.نارنجی:شخص شجاعی که هر کاری انجام می دهد و از خود اشتیاق نشان می دهد.زرد:شخص باهوشی که مایل است مدیر و همه چیز را تحت کنترل خود در آورد.سبز:فردی معمولی که دوست دارد زندگی اش ساده و مطمئن باشد و عاشق طبیعت است.فیروزه ای:شخص خوش رویی است که با دیگران خوب ارتباط برقرار می کند و عاشق زندگی است.آبی:فردی صادق و وفا دار که طرفدار آرامش در زندگی است.نیلی/بنفش/ارغوانی: شخصی ممتاز و سرشناس که قدر خود را می داند و معمولا ابتکار به خرج می دهد و خلاق است.سیاه:فردی قابل احترام که عاشق آداب و رسوم است. او احساسات قلبی خود را می واند پنهان کند.سرخابی:فردی احساساتی که عشق خود را زود بروز می دهد.سفید:شخص محتاط یا کسی که عاری از احساس است.قهوه ای:فردی محکم و با ثبات که خود را وقف دوستان و خانواده اش می کند.خاکستری:فردی متکی به خود،مستقل و البته سختگیر و منتقد نسبت به خودش.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٥ساعت ۱۱:٥٥ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

-شخصیت حساس
خصوصیات اخلاقی بارز: ظرافت، نازک بینی، مهربانی، ملایمت، و مملو از خصوصیات زنانه.
پارچه مناسب: پارچه ها نرم و لطیف و کاملاً مسطح ( ابریشمی، پنبه ای، و توری)
رنگ مناسب: رنگ های روشن و ملایم
طرح روی پارچه: عکس های کوچک و خیلی ظریف
نوع لباس: پیراهن هایی با ظریف دوزی کنار حاشیه و لباس های چین دار.
کیف دستی و کفش: ساده و ظریف
مدل مو: کاملا ساده و مطابق با فرم صورت

2-شخصیت خشن
خصوصیات اخلاقی بارز: دارای روحیه ورزشکاری، تنومند و قوی هیکل، استوار و محکم
پارچه مناسب: زبر، و شق مانند: کتان، مخمل، و نخ زبر
رنگ مناسب: رنگهایی که بیشتر جلب توجه می کنند؛ مانند: قرمز و نارنجی
طرح روی پارچه: عکس های غیر معمول و جلب توجه کننده به ویژه تصاویری که حاوی مفاهیم انتزاعی هستند.
نوع لباس: دوخت مردانه همراه با یقه های ساده، بدون وجود هیچ گونه چین و یا تاخوردگی.
کیف دستی و کفش: هیچ گونه ظرافتی نباید در آنها دیده شود.
مدل مو: معمولا موها باید کوتاه نگاه داشته شود و مدل آن نیز منطبق با فرم صورت فرد آرایش داده شود.

3-شخصیت نمایشی
خصوصیت اخلاقی بارز: بیش از اندازه غریب و غیر عادی، برجسته و متمایز، جسور. این گونه افراد آماده انجام تمام امور، از جمله معمول و غیر معمول هستند.
پارچه مناسب: متفاوت و غیر معمول، این افراد به راحتی هر نوع پارچه ای را به تن می کنند.
رنگ مناسب: ترکیبی از رنگ های شاد و غیر معمول
طرح روی پارچه: هر طرحی که با حالت و روحیه آنها سازگاری داشته باشد، اما حتماً باید غیر معمول باشد.
نوع لباس: لباس های جدید و متمایز؛ این دسته از افراد به راحتی قادرند که از خودشان مدهای جدیدی در لباس پوشیدن اختراع کنند.
کیف و کفش: کاملا متفاوت البته به طوری که با دیگر لباس هایشان هم خوانی داشته باشد.
مدل مو: آنها مدل های مو مخصوص به خودشان را ابداع می کنند که همگی جدید و متفاوت است.

4-شخصیت محتاط
خصوصیت اخلاقی بارز: فروتن، خجالتی، و کمی ترسو. اصلا دوست نمی دارند که در مکانهای عمومی در معرض دید دیگران قرار بگیرند.
پارچه مناسب: پارچه های نرم و با وزن پایین. ( پنبه ای و ابریشمی)
رنگ مناسب: رنگهای آهسته و ملایم
طرح روی پارچه: طرح های ساده و خیلی رایج که چندان جلب توجه نکنند.
نوع لباس: ساده و خیلی معمولی. این گروه معمولا جزء آخرین افرادی هستند که از مد استفاده می کنند.
کیف دستی و کفش: ساده و مطابق با لباس های دیگر.
مدل مو: ساده، به طوریکه باعث متمایز ساختن آنها از سایرین نشود.

5-شخصیت موقر
خصوصیت اخلاقی بارز: محافظه کار، با ملاحظه، متین، جدی. این خصوصیت اخلاقی معمولا با افزایش سن و تجربه در افراد بروز می کند.
پارچه مناسب: پارچه های با وزن کم
رنگ مناسب: رنگ های روشن اما در عین حال سنگین
طرح روی پارچه: طرح های ساده اما در عین حال آشکار که خیلی هم توی ذوق نزنند.
نوع لباس: ساده به طوریکه با شخصیت آنها همخوانی داشته باشد.
کیف دستی و کفش: سنگین و در عین حال راحت.
مدل مو: ساده اما باسلیقه و شایسته

6-شخصیت مسرور و با نشاط
خصوصیات اخلاقی بارز: پرانرژی، خوشحال، سبکبار و بی خیال
پارچه مناسب: پارچه های راحتی که نیاز به مراقبت چندانی نداشته باشند.
رنگ مناسب: هر رنگی که موافق با میل و حالات روحیشان باشد.
طرح روی پارچه: طرح های شاد و رنگی و پارچه هایی با وزن متناسب.
نوع لباس: لباس های اسپورت، راحت و غیر رسمی.
کیف دستی و کفش: فقط باید راحت باشد و اگر خیلی هم مد نباشند مسئله ای ندارد.
مدل مو: اسپورت و خیلی ساده

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٥ساعت ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

برنده های سومین جشنواره وب سایت های ایران در سال ۱۳۸۹

گروه بازی و سرگرمی

در بخش بازی های آنلاین: myfc.ir
در بخش سرگرمی:travian.ir

گروه علمی و آموزشی

در بخش بهترین سایت علمی: ksna.ir
در بخش سایت های آموزش: negahbaan.com
در بخش بهترین سایت مدرسه: sampadia.com
در بخش بهترین سایت ویکی فارسی: برنده ندارد
در بخش تالار گفتگو اختصاص: majidonline.com

گروه سفر و گردشگری

در بخش بهترین سایت در زمینه گردشگری: irandeserts.com
در بخش بهترین سایت هتل ها و مراکز اقامتی: lastsecond.ir

گروه فرهنگی و هنری

در بخش سایت های هنری: negarkhaneh.ir
در بخش بهترین سایت فرهنگی: pendar.com
در بخش بهترین سایت موسیقی: musicema.com
در بخش بهترین سایت طنز و کاریکاتور golagha.ir
در بخش بهترین سایت فیلم و ویدئو: mooweex.com
در بخش بهترین سایت تاتر و سینما: cinemaema.com

گروه تجارت و اقتصاد

در بخش بهترین سایت سرویس دهنده مالی: برنده ندارد
در بخش بهترین سایت فروشگاه اینترنتی: digikala.com
در بخش بهترین سایت آگهی: ihome.ir
در بخش بهترین وبلاگ رسمی شرکتی ها: weblog.radmanitd.com
در بهترین سایت شرکت های خصوصی: adpdigital.com

خانواده و سلامت

در بخش بهترین سایت بهداشت خانوادگی: http://3-m.ir
در بخش بهترین سایت پزشکی: parsiteb.com
در بخش بهترین سایت در زمینه غذا و نوشیدنی: irffs.com
در بخش بهترین سایت ورزشی: bordobakht.com

کامپیوتر و تکنولوژی

در بخش بهترین سایت در زمینه نرم افزار: barnameha.com
در بخش بهترین سایت در زمینه سخت افزار: hotoverclock.com
در بخش بهترین سایت در زمینه برنامه نویسی: webfocus.ir
در بخش بهترین سایت در زمینه شبکه: networkprof.com
در بخش بهترین سایت در زمینه نانو : برنده ندارد
در بخش بهترین سایت در زمینه دانش های بنیادی: برنده ندارد
در بخش بهترین سایت دانلود : plusdownload.net

شبکه های اجتماعی

در بخش بهترین سایت شبکه اجتماعی: webzzz.com
در بخش بهترین سایت به اشتراک اطلاعات: cloob.com/share/source/list

گروه وبلاگ

در بخش بهترین سایت سرویس دهنده وبلاگ: mihanblog.com
در بخش بهترین سرویس دهنده ابزار وبلاگ: templategenerator.net
در بخش بهترین سایت ابزار وب سایت: برنده ندارد

استاندارد وب

در بخش بهترین سایت از نظر ساختار: datisdesign.com
در بخش بهترین سایت از نظر طراحی و استاندارد های وب: adpdigital.com
در بخش بهترین سایت از نظر طراحی صفحه اول: ihome.ir

بهترین سایت به زبان انگلیسی

در این بخش بهترین سایت ایرانی به زان انگلیسی: iranoilgas.com

بهترنی ایده سال

در بخش بهترین ایده سال: sellch.com

خبر و اطلاع رسانی

در بخش بهترین سایت روزنامه: varzeshi.net
در بخش بهترین سایت خبری: sourehcinema.ir
در بخش بهترین پادکست: aliha.ir
در بخش بهترین سایت اطلاع رسانی و اطلاعات عمومی: narenji.ir
در بخش بهترین سایت مجله اینترنتی: pariyana.com

بهترین CMS و فروشگاه ساز

در بخش تیم های فارسی و پشتیبانی CMS ها: joomfa.org
در بخش بهترین فروشگاه ساز: JahanData.com

بهترین استفاده از تکنولوژی های وب

در بخش بهترین سایت از نظر استفاده از CSS سایت: edreamer.ir
در بخش بهترین سایت از نظر استفاده از رنگ و عکس: adpdigital.com
در بخش بهترین سایت از نطر استفاده از فلش و مالتی مدیا: mooweex.com
در بخش بهترین سایت از نظر استفاده از تکنولوژی ای جکس: برنده ندارد

شرکت های نوآور در طراحی وب ایران

datisdesign ، gowdin ، nimrooz ، faraidea ، irsaweb و wedesign

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٥ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

من سکوت خویش را گم کرده ام !

لاجرم در این هیاهو گم شدم

من که خود افسانه می پرداختم

عاقبت افسانه مردم شدم !ای سکوت ای مادر فریادها

ساز جانم ازتو پر آوازه بود

تا در آغوش تو راهی داشتم

چون شراب کهنه شعرم تازه بود.در پناهت برگ وبار من شکفت

تومرابردی به شهریادها

من ندیدم خوش تر از جادوی تو

ای سکوت ای مادر فریادها!گم شدم در این هیاهو گم شدم

توکجائی تا بگیری داد من؟

گرسکوت خویش را می داشتم

زندگی پر بود از فریاد من !

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٥ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

گیاهانی که وبلاگ‌ می‌نویسند

شاید ابتدا گمان کنید که این یک داستان علمی تخیلی است که هنوز به حقیقت نپیوسته است، اما اشتباه می‌کنید.

حالا تعداد گیاهان یا بهتر بگویم گل‌های آپارتمانی که قادرند با دنیای انسان‌ها از طریق شبکه‌های مخابراتی، الکترونیکی و اینترنتی ارتباط برقرار کنند به عدد 2 رسیده است.

گیاهی در توکیوی ژاپن و گیاهی در نیویورک آمریکا حالا به شبکه اینترنت متصلند و پیام‌های ساده‌ای را از وضعیت خود مخابره می‌کنند.

پست‌های ساده این نباتات آدم را به یاد نسل اول بازی‌های رایانه‌ای (آتاری) می‌اندازد، شاید زمان زیادی لازم نباشد تا این گیاهان وبلاگ نویس آنچنان پیشرفت کنند که نگهبانی از منازل ما را هم بر عهده بگیرند و از بیماران و سالمندان پرستاری کنند ! از آن مهم‌تر شاید به‌زودی شاهد سخن گفتن گیاهان با انسان‌ها باشیم:برگ درختان سبز در نظر هوشیار هر ورقش دفتری‌ست معرفت کردگار

میدوری سان

یک گیاه گلدانی که اخبار روزانه‌ای از وضعیت و سلامت خود ارسال می‌کند نخستین گیاه وبلاگ‌نویس جهان محسوب می‌شود. میدوری‌سان که در پیشخوان یک کافه ژاپنی زندگی می‌کند به کمک حسگرهایی که به برگ‌هایش متصل است به‌طور مرتب در وبلاگ خود پست ارسال می‌کند.

حسگرها، امواج الکترونیکی را از سطح گیاه که به نور و تماس انسان واکنش نشان می‌دهد گرفته و آن را با اطلاعات هواشناسی و دما ترکیب کرده و با استفاده از الگوریتم رایانه‌ای به صحبت‌های وبلاگی برمی‌گردانند.

در یادداشت 16 ماه اکتبر 2008 این گیاه در کافه‌ ژاپنی در کاماکورا در نزدیک توکیو آمده است: «امروز یک روز آفتابی بوده و من حمام آفتاب زیادی گرفتم».

این گیاه وبلاگ‌نویس نتیجه‌ پروژه‌ گروهی از محققان دانشگاه Keio است که هدف آنها بررسی نحوه‌ ارتباط گیاهان با استفاده از امواج الکترونیکی است.

وبلاگ مربوط به میدوری سان

این گیاه، یک گیاه خانگی معمولی است یعنی یک ربات نیست، بلکه صرفا به کمک ربات وبلاگ می‌نویسد.

گیرنده حساسی که به برگ‌های این گیاه وصل شده، سیگنال‌های الکترونیکی اطراف گیاه را که عموما وابسته به نور و تماس انسانی هستند دریافت می‌کند.

سپس این داده‌ها با اطلاعاتی نظیر وضعیت آب و هوا و دمای محیط ترکیب شده و بعد از ترجمه، توسط یک الگوریتم کامپیوتری وارد وبلاگ این گیاه می‌شود. برخی از پست‌های وبلاگی این گیاه بدین شرح است:

۱- امروز یک روز آفتابی است و من از این هوا لذت می‌برم.

۲- امروز هوا ابری است احتمالا روز سردی خواهد بود.

3- متأسفم امروز اصلا سرحال نیستم.

پست‌های وبلاگی این گیاه ژاپنی مورد توجه بلاگرهای ایرانی هم قرار گرفته: «سیستم واسط این گیاه توسط شرکت کایاک طراحی شده تا این گیاه بتواند افکارش را به‌صورت آنلاین از این کافه در شهر کاماکورای ژاپن بنویسد.

برای این سیستم واسط، حسگرهایی قوی طراحی شده که قادرند حتی جریانات ضعیف بیوالکتریکی اطراف گیاه را بخوانند.

این نوسانات طبیعی می‌تواند به محض اینکه تغییری در محیط ایجاد شد، فورا دریافت شود، مثل تغییر در دما، رطوبت، ارتعاش، امواج الکترومغناطیس و فعالیت انسانی در پیرامون گیاه مثل لمس و مشابه آن. همین طور هر پست حاوی یک عکس که گیاه از خودش گرفته است.

خواننده‌های وبلاگ این گیاه می‌توانند از طریق وب‌سایت و یا باکسی که در وب‌سایتش قرار داده شده، این گیاه را به‌صورت آنلاین و یا real time مشاهده کنند، برای این کار میزان تشعشع لامپ فلوئورسنت باید به یک دوز مشخص برسد تا گیاه واکنش نشان بدهد.»

پوتوس

از فوریه ۲۰۰۸ گیاهی به اسم Pothos در توئیتر که یک سایت اجتماعی است، وبلاگ می‌نویسد. این گیاه زمانی که نیاز فوری به آب دارد در توئیتر می‌نویسد. برخی از پست‌های او این چنین است:

1- لطفا به من آب بدهید
2- متشکرم به خاطر آب دادن به من
3- وضعیت اضطراری: آب لطفا!

وب سایت مربوط به پوتوس

در لینک‌های قرار گرفته در وبلاگ پوتوس وب‌سایت شرکت سازنده ابزار الکترونیکی این گیاه معرفی شده که از جمله آنها فیلمی ویدئویی است که در آن بعد از بی‌توجهی یک خانم خانه‌دار به یک گلدان آپارتمانی و ضربه خوردن گلدان، این گیاه، از طریق تلفن، درخواست کمک می‌کند.

فناوری به کار رفته در این پدیده اینچنین است که یک کیت الکترونیکی که وضعیت رطوبت را در این گیاه اندازه‌گیری می‌کند در داخل گلدان این گیاه قرار داده شده است، این ابزار الکترونیکی قادر است در مواقعی که گیاه نیاز به آب دارد با ارسال پیام‌هایی روی تلفن همراه صاحب خود یا ارسال پیام روی شبکه اینترانتی یا اینترنتی یا حتی ارسال پست وبلاگی روی یک سرویس‌دهنده وبلاگی یا یک شبکه اجتماعی نظیر توئیتر، وضعیت خود را گزارش دهد.

گیاهان فضایی

کارشناسان معتقدند نسل اولیه گیاهان هوشمند اینترنتی که قادر به برقراری ارتباط از راه دور هستند، به‌زودی جای خود را به گیاهانی خواهند داد که حتی قادرند در ماموریت‌های فضایی به همراه فضانوردان حضور یابند.

همچنین کنترل وضعیت گیاهان از راه دور، می‌تواند نوید بخش انقلابی تازه در کشاورزی و زراعت و باغداری باشد، شاید در آینده‌ای نه چندان دور باغداران نیز برای آبیاری درختان خود نیازی به حضور در باغ و مزرعه نداشته و از پشت میز خود همه چیز را کنترل کنند و یا اینکه گیاهان، خود مدیریت زراعت را در دست بگیرند.

تولید نخستین توت فرنگی‌های اینترنتی در ایران در مزرعه نمونه دانشگاه علم و صنعت که خبر آن در همشهری منتشر شد نشان می‌دهد که گیاهان اینترنتی در همین نزدیکی هستند.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٥ساعت ٢:۳٤ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

دانستنی های بامزه:

ـ جویدن آدامس هنگام خرد کردن پیاز مانع از اشک ریزی شما می شود.
 
ـ رشد کودک در بهار بیشتر است.

ـ ۸ دقیقه و ۱۷ ثانیه طول می کشد تا نور خورشید به زمین برسد.

ـ ظروف پلاستیکی تقریباً ۵۰۰۰۰سال در برابر تجزیه مقاومند.

ـ تنها قسمتی از بدن که خون ندارد قرنیه چشم است.

ـ شترمرغ در ۳ دقیقه ۹۵ لیتر آب می خورد.
 
ـ کرم های ابریشم در ۵۶ روز ۸۶ برابر خود غذا می خورند.

ـ زمان بارداری فیل به دو سال می رسد.

ـ در یک سانتی متری پوست شما ۱۲ متر عصب و ۴ متر رگ و مویرگ است.

ـ شدیدترین نعره ها متعلق به وال ها است که برابر با صدای موتور جت است.

ـ وقتی یک نوزاد در حال گریه است با صدای ش....ش.... شما آرام می شود به این دلیل که صدای آبی که اطراف نوزاد در شکم مادر است را برایش تداعی می کند، در ضمن این یکی ازدلایلی است که چرا صدای ساحل دریا به انسان آرامش می دهد.

ـ دلفین ها همانند گرگ ها هنگان خواب چشم هایشان را باز می گذارند.

ـ با نگاه کردن به گوش حیوانات می توانیم به تخم گذار بودن یا بچه زا بودن آنها پی ببریم. بدین صورت که تخم گذاران گوششان ناپیدا و بچه زایان گوششان نمایان است، تنها یک اسثتنا وجود دارد آن هم نوعی افعی است که بچه زاست اما گوشش دقیق پیدا نیست.

ـ بیشتر سردردهای معمولی از کم نوشیدن آب است.

ـ انسان امروزی به طور متوسط ۶ سال از عمر خود را تلویزیون نگاه می کند و ۶ سال را صرف غذا خوردن می کند و یک سوم را می خوابد.

ـ موش دو پای آفریقایی از میدان دید ۳۶۰ درجه برخوردار است.

ـ مغز انسان تنها ۲ درصد از وزن انسان را تشکیل می دهد ولی ۲۵ درصد اکسیژن دریافتی بدن را به تنهایی مصرف می کند.

- سرعت عطسه یک انسان برابر است با 160 کیلومتر در ساعت

- آب دریا بهترین ماسک صورت است !

- چشم انسان معادل یک دوربین 135 مگا پیکسل عمل می کند !

- 90% سم مار از پروتئین تشکیل شده است !

- مغز در هنگام خواب فعالتر از وقتی است که تلویزیون می بینید !

- جوانان هندی شادترین و ژاپنی ها افسرده ترین های جهان هستند !

- قوه چشایی پروانه در پاهای آن تعبیه شده است !

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٥ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

 

«قهوه تلخ» 32 بازیگر اصلی دارد و داستان آن با بازی سیامک انصاری در نقش مورخ آغاز ‌شد. او در ابتدای داستان که در دنیای امروز می‌گذرد، یک فنجان قهوه تلخ می‌خورد و با خوردن آن به تاریخ سفر می‌کند. او در طول زمان به مورخی تبدیل می‌شود که در مرور خاطرات تاریخی خود، هربار دچار مسائلی می‌شود که این مسائل داستان‌های سریال را رقم می‌زند.

داستان‌های مجموعه تلویزیونی «قهوه تلخ» توسط امیر مهدی ژوله و خشایار الوند نوشته شده است .
قهوه تلخ با حضور

مهران مدیری (بلوتوس)، سیامک انصاری(نیما/ استاد تاریخ/ مستشارالملک)، محمدرضا هدایتی (پادشاه/ جهانگیر شاه دولو)، سحر جعفری جوزانی (رویا/ دختر صدراعظم/ ناز خاتون)، سحر ذکریا (لعبت الملوک/ دختر پادشاه)، رضا فیض‌نوروزی (اعتمادالملک دیلمی/ صدراعظم)، برزو ارجمند (برزو خان/ سپهسالار اداره پیشمرگان)، بیژن بنفشه‌خواه (بیخودی الملک/ پسر صدراعظم)، آرام جعفری (کاترین/ سوگلی)، الیکا عبدالرزاقی (فخرالتاج/ زن پادشاه)، تادر سلیمانی (رستم/ سرآشپز/ اداره امیال مبارکه)، فلامک جنیدی (کبوتر/ زن سرآشپز)

مهران مدیری کارگردان و بازیگر نام آور ایرانی ، سازنده سریال های طنز و آشنای همه ایرانیان می باشد. مهران مدیری سال ها در عرصه تئاتر، سینما ، کارگردانی و بازیگری فعالیت داشته است. از جمله مجموعه‌هایی که وی کارگردانی و بازیگری آنها را برعهده داشته می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:سریال شب‌های برره، بازیگر/کارگردان، ۱۳۸۴ (دیگر بازیگران: سعید پیردوست، سیامک انصاری، محمد شیری، ساعد هدایتی و ...)
سریال باغ مظفر، بازیگر/کارگردان، ۱۳۸۵ (دیگر بازیگران: محمدرضا هدایتی،سیامک انصاری،نصرالله رادش،سحر جعفری جوزانی،شقایق دهقان،رضا شفیعی جم و ...)
سریال مرد هزار چهره، بازیگر/کارگردان، نوروز ۱۳۸۷( دیگر بازیگران: علیرضا خمسه، پژمان بازغی، سیامک انصاری، رضا فیض نوروزی، اکرم محمدی، فلامک جنیدی و ....)

و امسال باسریال قهوه تلخ طنزی دوباره را این بار برای نمایش خانگی عرضه می نماید.

 سایت رسمی قهوه تلخ :

ghahvetalkh.net

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٤ساعت ٤:۱٦ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

ستاره باران به نقل از روزنامه اعتماد – با انتخاب میوه مورد علاقه تان به چگونگی شخصیت خود پی می برید

فرض کنید ظرفی پر از انواع میوه های مختلف جلو شما است. میوه مورد علاقه تان را از بین سیب، پرتقال، هلو، گلابی، گیلاس، موز، نارگیل، انگور سیاه و آناناس بردارید ولی دقت کنید، ممکن است با انتخاب این میوه اسرار و رموز شخصیت شما به سرعت فاش شود…


در حقیقت این تست روانشناسی به سادگی نشان می دهد که شخصیت افراد مختلف نسبت به انتخاب میوه مورد علاقه شان چگونه است.

● سیب

اگر سیب میوه مورد علاقه شما است فردی افراطی هستید که از روی انگیزه آنی و بدون فکر قبلی کاری را انجام می دهید. رک گو هستید و از مسافرت لذت می برید.

می توانید خیلی خوب رهبری یک گروه را به عهده بگیرید و کارها را پیش ببرید. اشتیاق زیادی برای زندگی کردن دارید که این انگیزه شما از نظر اطرافیان تان بی همتا است.

● پرتقال

فردی صبور و پرطاقت هستید که اراده تان بسیار قوی است. دوست دارید کارها را به آهستگی ولی به طور جدی انجام دهید. خجالتی هستید و نزد اطرافیان تان قابل اعتمادید. شریک زندگی خود را با دقت و تمام احساس قلبی تان انتخاب می کنید و از هر گونه مشاجره و ناسازگاری اجتناب می کنید.

● هلو

رفتار دوستانه یی دارید. رک گو و پرحرف هستید که به جذابیت شما می افزاید. رفتار ناشایست دیگران را خیلی سریع می بخشید و فراموش می کنید. برای رفاقت ارزش زیادی قائلید و رگه هایی از استقلال طلبی و بلندپروازی در شخصیت شما دیده می شود که باعث شده شخصی زرنگ و فعال جلوه کنید. کمال طلب، احساساتی، صادق و باوفا هستید. به هر حال دوست ندارید همه امیال خود را در مقابل دیگران نشان دهید.

● گلابی

اگر تمام توجه تان را به کاری معطوف کنید می توانید آن را با موفقیت انجام دهید. گاهی در انجام کارهایتان بی ثبات و متغیر هستید و مایلید که از نتایج سعی و تلاش خود خیلی سریع مطلع شوید.

از شرکت در بحث های خوب و مفید لذت می برید. بی طاقت هستید و زود هیجان زده می شوید. با توجه به اینکه به سرعت دوستی های خود را بر هم می زنید نگهداری رفقا برای شما چندان ساده به نظر نمی رسد.

● گیلاس

اگر گیلاس میوه مورد علاقه شما است زندگی همیشه برایتان شیرین نیست و اغلب با فراز و نشیب های زندگی مواجه می شوید. به جای داشتن درآمد جزیی به شیوه یی برای دریافت مقدار زیادی پول فکر می کنید. ذهن خلاقی دارید و به دنبال فعالیت های خلاقانه هستید.

یک شریک زندگی صادق و باوفا محسوب می شوید ولی ابراز احساسات برایتان کار ساده یی نیست. خانه شما در حکم پناهگاهتان است و از هیچ چیز به اندازه اینکه در کنار فامیل های نزدیک و افراد موردعلاقه تان باشید، لذت نمی برید.

● موز

فردی با محبت، ملایم، خونگرم و دلسوز هستید. اغلب اوقات از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید و کمی احساس ترس در شما دیده می شود.

برخی مواقع مردم از اخلاق خوب شما سوءاستفاده می کنند. شریک زندگی خود را تحت هر شرایطی که از نظر روحی و جسمی داشته باشید، می پرستید و ارتباطات شما با دیگران در وضعیت متعادلی قرار دارد.

● نارگیل

جدی، متفکر و اندیشمند هستید. اگرچه از روابط اجتماعی تان لذت می برید ولی در انتخاب شریک زندگی بسیار سخت گیر هستید. در کارهایتان سرسختی و سماجت دارید ولی لزوماً بی پروا نیستید.

زیرکی، تیزهوشی و گوش به زنگ بودن از دیگر خصوصیات شخصیتی شما است. باید مطمئن شوید که در هر زمینه یی و به ویژه از لحاظ شغلی در رأس امور قرار دارید. شریک زندگی شما باید فرد باهوشی باشد. احساسات در زندگی برای شما مهم است اما به طور حتم همه چیز نیست،

● انگور سیاه

به طور کلی فرد مودبی هستید. به سرعت عصبانی می شوید ولی خیلی سریع به حالت اولیه بازمی گردید. از زیبایی در هر نوع آن لذت می برید. فرد محبوبی هستید شما سرشت خونگرم و سخاوتمندی دارید.

میل زیادی برای زندگی در شما موج می زند و از انجام هر کاری لذت می برید. شریک زندگی تان باید در هیجانات شما سهیم شود و از پیشنهادات تان لذت ببرد.

● آناناس

به سرعت تصمیم می گیرید و در انجام کارهایتان سریع و چابک هستید. تغییرات شغلی شما را نمی ترساند که این موضوع یکی از برتری های شخصیت شما است.

توانایی استثنایی در سازماندهی کارهایتان دارید و از حجم زیاد وظایف اطرافتان نمی هراسید. سعی دارید در روابط خود با دیگران متکی به نفس، صادق و درستکار باشید.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٤ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که شاید گروه خونی افراد در شکل گیری شخصیت آنها موثر باشد؟
در بسیاری از کشورها از جمله ژاپن مردم عقیده دارند که گروه خونی در شخصیت و موفقیت های شغلی نقش دارد و حتی هنگام ازدواج نیز به گروه خونی یکدیگر اهمیت می دهند.
در کشورهای غربی نیز معتقدند که گروه خونی افراد، شخصیت آنها را متاثر می سازد و به این ترتیب تفاوت های افراد را تا حدودی به تفاوت های گروه خونی آنها ارتباط می دهند.
جالب است بدانید که در جنگ جهانی دوم ، ژاپن سربازان را طبق گروه خونی آنها در یک گردان دسته بندی می کرد. این نظریه ، در نهایت برای هر گروه خونی ویژگی های خاص آن را تعیین می کند:

گروه خونی O :
این یک گروه خونی کلی و اصیل است و افرادی که این گروه خونی را دارند در سرتاسر جهان وجود دارند. به همین دلیل نیز اهداکنندگان عمومی هستند، چرا که گروههای دیگر از آن مشتق می شوند. پس همه می توانند دریافت کننده آن باشند.
افرادی که این گروه خونی را دارند از نظر ویژگی های روانشناسی و شخصیتی افرادی اجتماعی و سالم بوده ، تمایل به خوردن غذاهای گوشتی و میوه ها دارند و میل چندانی به گروه غلات ندارند.
چنین افرادی می توانند سیاستمدار، وزیر، سرمایه گذار یا ورزشکار خوبی باشند.

گروه خونی A :
گروه خونی بعدی گروه خونی A است که دومین رتبه را از نظر فراوانی به خود اختصاص می دهد.
چنین گروه خونی در افرادی که در آسیا و خاورمیانه زندگی می کنند، بیشتر دیده می شود. این افراد توانایی بیشتری برای مقابله با بیماری های عفونی دارند.
البته در مناطق مدیترانه ای نیز به اندازه منطقه هند و اروپایی گستردگی دارند. این افراد بیشتر به غلات و کمتر به گوشت علاقه دارند.
افرادی عموما خوشبین هستند و در کارهای گروهی سازمان دهنده ، مطیع و در عین حال نیرومند هستند. انعطاف پذیر، تودار و بدون اعمال خشونت هستند و برای کارهای حسابداری ، امور اقتصادی و مالی ، برنامه نویسی ، مهندسی کامپیوتر و نویسندگی شایسته هستند، همچنین کتابداران خوبی نیز هستند.

گروه خونی B :
افرادی که گروه خونی B دارند، علاقه مند به محصولات لبنی و گوشتی هستند و به طور کلی به محصولات کشاورزی نیز تمایل دارند. در جنوب چین بسیاری از افراد دارای این گروه خونی هستند.
این گونه افراد می توانند خود را با شرایط گوناگون وفق دهند. افرادی رک ، حساس ، دارای پشتکار، ناشکیبا و غیرقابل پیش بینی هستند.
رازدار خوبی نیستند و نمی توان اسرار خود را به آنها گفت. این افراد شایسته نویسندگی ، روزنامه نگاری ، هنر و کارهای فکری هستند و می توانند مجری یک برنامه تلویزیونی ، یک بازیکن گلف و آرایشگر خوبی باشند.

گروه خونی AB :
چنین افرادی ویژگی های مابین گروه های خونی A و B را دارند و در اروپای شرقی بسیار دیده می شوند. به انواع غذاها گرایش دارند. در بیشتر شرایط و موقعیت های پیچیده ، صحبت خود را به آرامی می گویند. افرادی منطقی ، حسابگر و صادق ، محافظه کار و روراست هستند. اگر عصبانی شوند براحتی کسی را نمی بخشند. چنین افرادی برای مدیریت ، قضاوت ، نمایندگی ، کارمندی و کارفرمایی ، هر دو مناسب هستند.
بسیاری از آنها نیز ویژگی های لازم برای معلم بودن و تدریس را دارند. البته مقایسه هایی نیز میان گروه های خونی گوناگون مطرح می شود.
افرادی که گروه خونی O دارند علاقه بیشتری به تکروی و مشاغل مدیریتی از خود نشان می دهند و خواهان استقلالند، در حالی که افرادی با گروه خونی A تمایل به فعالیت های گروهی دارند و از هماهنگی لذت بیشتری می برند.
به طور کلی گروههای خونی گوناگون موجب پرداختن یا مقاومت در برابر کارها شده ، گروهی در برابر استرس و فشارهای روحی مقاوم تر و برخی حساس تر هستند و از آنجا که بسیاری از دانشمندان زیست شناسی نیز تاثیر گروه خونی بر رفتار و کردار افراد را تایید می کنند، این مساله بتازگی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و در بسیاری از کشورها بویژه کشورهای صنعتی برای پستهای اجرایی و مدیریتی ، هنگام استخدام به نقش گروههای خونی اهمیت داده و بسیاری از جوانان بویژه خانمها نیز هنگام انتخاب همسر به گروه خونی طرف مقابل توجه می کنند تا از نظر پرداختن به کارهای گروهی ، ترجیح دادن مکانهای شلوغ به تنهایی و جاهای خلوت و تحمل استرس ، شخصی را که تناسب بیشتری با ویژگی های روحی خودشان دارد انتخاب کنند.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٤ساعت ٤:۱۱ ‎ب.ظ توسط nOvid نظرات () |

Design By : Mihantheme